Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » 16 éves vagyok és szeretnék...

16 éves vagyok és szeretnék átiratkozni egy külföldi iskolába, lehetséges ez?

Figyelt kérdés

A helyzetem a következő.16 éves vagyok,egy nyelvielőkészítős osztályba járok,most vagyok tizedikben,de sajnos még csak most kezdtünk el történelmet,kémiát,földrajzot,fizikát,stb tantárgyakat tanulni,azt is idegennyelven.Az apukám ki fog menni valószínűleg jövő év elején Németországba dolgozni.Ennek az elhatározásomnak egyik oka ez,hogy nem szeretném ha egyedül maradna,mert ő nem akart minket is külföldre rángatni.Engem viszont nem sok dolog köt ide,szóval gondoltam azért meg lehetne nézni a lehetőségeket.A jegyeim jók,általánosban mindig 4.5 fölött volt az átlagom,és most elég erős gimnáziumban tanulok,de tavaly is 4,4 volt.A legnagyobb baj az,hogy semmit sem tudok németül,amit talán orvosolhatna egy nyelviskola.De már azon is gondolkoztam,hogy angol vonalon indulok el,ha a német nem lehetséges.Tudná valaki ismertetni velem,hogy miként vannak az iskolák külföldön,és van egyáltalán lehetőségem külföldön tanulni,vagy van értelme neki?

Angolul hét éve tanulok négy óraszámban,és spanyolul is elég jól tudok(tudom érdekes,hogy felmerült bennem Németország).

Előre is köszööm szépen a válaszokat!


2012. okt. 21. 15:41
 1/5 anonim válasza:
29%
Mivel, nem vagy német állampolgár, ezért a suli, ott eléggé borsos lesz, legalább 600-700.000 Ft évente
2012. okt. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Tudná valaki ismertetni velem,hogy miként vannak az iskolák külföldön,és van egyáltalán lehetőségem külföldön tanulni,vagy van értelme neki?"


- Ja persze, főleg úgy, hogy Németországban tartományonként is változó.

Van eprsze értelme, nem Te volnál az első ,aki ezt csinálja. De szerintem ha már apád odakészül, érdeklődjön ő utána, hogyan is lehetne.

Viszont mivel nem tudsz németül, és nem tanultad azt, amit a német középsikolások már tudnak, szinte nulla az esélyed, hogy bekerülj valahová. Képzeld csak el fordított helyzetben, hogy valaki Magyarországra jönne hasonló lehetőségekkel.

2012. okt. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Van olyan nyelvtanfolyam ami négy hónap alatt felkészít középfokra nulla nyelvtudásból,és én csak a következő évtől mennék ki,tehát ha elhatároznám magam lenne több,mint fél évem a nyelvtanulásra :)
2012. okt. 21. 15:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Konkretan a kerdesedre nem tudok irni, de hatha hasznosat megis.

En iskolaban meg nem, hanem utana magam, magantanar utjan tanultam meg nemetül. Heti 2-szer, es mindennap elövettem, legalabb fel orara, de inkabb többre a nyelvet: idegen szöveg hallgatas is, szavak is. Meg amikor mellette 2 föiskolai vizsgam is volt (es mellesleg föallasban dolgoztam), amellett, hogy a buszon 20 percig tanultam, otthon is legalabb fel ora.

Igy sikerült 3 ev alatt a C tipusu közepfoku, idegenforg-ival, gardasagi szakanyaggal es vendeglatassal bövitett nyelvvizsgam. Tehat 3 ev utan, 4. probalkozasra. (Ez a nyelvvizsga az emlitett szakanyagokbol felsöfokunak felel meg, tehat összessegeben joval szigorubb, mint a sima közepfoku.) Ettöl eltekintve, biztosan vannak nalam jobb kepessegüek, nagyobbb szorgalmuak, de föleg nagyobb önbizalmuak...stb, miert ne?

Az angol, spanyol nyelveknek nem sok köze van a nemethez (bar sok nemet szo van az angolbol), föleg nyelvtanilag, de ha a motivacio erös, kitarto is vagy, minden sikerülhet!


Most Ausztriaban elek, itt sok a külföldi menekültstatuszu, akik közül föleg a nök, gyerekek nem is nagyon tudnak nemetül, igy otthon sem tanul sok gyerek nemetül. Ez itt altalanos problema, nem tudom, hogy egy iskolaban hogyan alljak majd meg a helyüket??? Igy lehet, hogy nem fogsz annyira kilogni a sorbol, mar csak az a kerdes, a tandij miatt nem tul nagy kockazat-e?

2012. okt. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Simán beiratkozhatsz, ha apud kapja meg a felügyeleti jogot mivel még kiskorú vagy és így jár az oktatás is neked. Legalábbis ha az apud tényleg ott dolgozik. Ebből nem fognak problémát csinálni. Én 5 évig jártam így ingyen német iskolába. Ám az iskolaválasztással figyelj mert gondosan meg kell fontolnod melyik suliba akarsz menni.
2012. okt. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!