Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi egyetemeken (meg úgy...

Külföldi egyetemeken (meg úgy általában a magyar egyetemeken) lehetséges e az, hogy egyből a BA képzésen a második évre jelentkezzünk, kihagyva ezzel az első évet?

Figyelt kérdés
2010. máj. 31. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs. Miért kellene kihagynod az első évet?
2010. máj. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért mert első évben csak olyan dolgokat tanulnék az egyetemen, amiket már rég megtanultam az OKJ-n és az így még plusz "pénzkidobás" lenne, mert nem egy olcsóság. És sok külföldi iskola honlapján külön ki van emelve a jelentkezéseknél, hogy jelentkezés a 2. évre, ezért gondoltam, hogy talán... Részletezve nincs a második év, csak az első.
2010. máj. 31. 18:59
 3/9 anonim ***** válasza:

magyar egyetemeken ha már jártál egy OKJ s képzésre, és még ha az tárgyról tárgyra egyezett is az egyetemi tárgyak megnevezésével, akkor sem engedik meg, hogy 2. éves legyél egyből.


Sőt tovább megyek, még a legkisebb kreditszámú leggagyibb tárgyadat sem fogod tudni elfogadtatni!!


Okj s képzésen ezt előszeretettel hangoztatják, hogy ha elvégezted egy csomó tárgyadat elfogadtathatod....perszepersze:D:D


Az Okj s képzés és az egyetemi kicsit más szint. :/

2010. máj. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak akkor miért van külön véve az első évre és a második évre való jelentkezés? (nem magyar egyetemnél, mert magyarnál ilyet még nem láttam, csak skóciainál)
2010. máj. 31. 19:27
 5/9 anonim ***** válasza:
nem tudom, hogy Skóciában ez hogy megy:)
2010. máj. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
nem értem a problémát, ha ennyire jól tudod, akkor felveszed és levizsgázol az első félévben az összes elsőéves tantárgyból és nyugodtan tanulhatsz már másodéves anyagot is ha teljesítetted a feltételeit.
2010. máj. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Lehet ilyet csinálni, hogy levizsgázom az előző éves anyagból? (Mert ha igen, akkor ez az, amire kíváncsi lettem volna:))
2010. jún. 1. 08:48
 8/9 anonim ***** válasza:

fel kell venni a tárgyakat, ahol van katalógus, azokat le kell hallgatni meg kell írni a zh kat, és le kell vizsgázni. egyszerűbben nem megy.

Meg van asszem egy maximális kreditösszeg, amennyit fel tudsz venni egy fél évben, szóval még az sem lehetséges, hogy az összes eslő és második féléves tárgyaidat felveszed egyszerre.(ha egyáltalán meghirdetik kereszt félévbe. erre nincs is sok esély.)

Meg ugye ha előkövetleményes a tárgy akkor nem is veheted fel belőle egyböl a 2. at.


Rá fogsz ott jönni elég hamar, hogy nem vagy olyan penge :D

2010. jún. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én már most tudom, hogy nem vagyok penge, sőőőőőt ez majdnem, hogy kínai volt, amit most írtál, mert az ilyen egyetemes dolgokban semmit sem értek... De még van időm az igaz, mert előtte most OKJ-re megyek, de nem árt időben tájékozódni a dolgokról, pláne, hogy én ezeket a krediteket sem értem, azt sem tudom, hogy mik azokXD :$
2010. jún. 1. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!