Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit tudtok az angliai Durham...

Mit tudtok az angliai Durham egyetemről? Hogyan lehet oda bekerülni? Milyen magas a tandíj? Van lehetőség ösztöndíjra, vagy valamilyen támogatásra? Mennyire érthetőek az angol előadások?

Figyelt kérdés

2012. okt. 28. 10:22
 1/5 Dubi ***** válasza:
A UCAS-on keresztül lehet bekerülni, mint minden UK-s egyetemre. Elég kompetitív, Cambridge és Oxford után azt hiszem ide a legnehezebb bekerülni St Andrews mellett, bár a Londoni egyetem is hasonló. Ide jelentkeznek azok, akik lecsúsztak Oxbridgeről. A tandíj 9000 font, mint kb minden angliai egyetemnél, plusz ott a kolesz/ellátás díj is. A 9000 fontra kamatmentes (vagy már 1%?), 30 év után elévülő, keresethez igazított visszafizetéses diákhitelt vehetsz fel. Az angol előadások hogy mennyire érthetőek, ez rajtad áll, én nem oda járok, de itt az előadások abszolút érthetőek. Ösztöndíjra szerintem ne számíts az első években, szociális támogatás van, de azt nem a külföldiek szokták megkapni, elvégre te örülhetsz, hogy oda járhatsz :P
2012. okt. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Dubi ***** válasza:
9000 font egy évre, ezt nem írtam oda.
2012. okt. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm szépen a választ! De lenne még sok kérdésem, ha nem baj:) Például az UCAS-szel kapcsolatban, el tudnád mondani, hogy ez hogyan történik? Aztán, a 9000 font egy évre szól, vagy a teljes képzés tandíja? Te hogy tudtad ezt kifizetni?:D És hova jársz egyetemre? A tandíjat akkor, ha jól értem, 30 éven belül kell visszafizetni? Ne haragudj a hülye kérdéseim miatt, nagyon tájékozatlan vagyok még... Ha esetleg egy tanácsadó-központot vagy valamit tudnál javasolni, annak is nagyon örülnék:)
2012. okt. 28. 12:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Google, google, google...tenyleg minden megtalalhato :) Pl, hogy ez evente 9,000 font, es senkitol nem vasaljak be par even belul. ha a fizetesed eler egy bizonyos maximumot, ugy annak egy par szazalekat vonjak le. Agyon nem vag, ezert is olyana rnedszer, mint amilyen. Durham amugy valoban "Oxbridge rejected", a UK-ben nagy tiszteletnek orvend, azon kivul..nem kulonosebben ismert. Ugyanakkor Oxbridge-on kivul az LSE, Imperial, UCL es St.Andrews ugy-ahogy ismertek az orszagon kivul, mas egyetem nem nagyon, szoval ez onmagaban nem mond sokat.


Egyebkent maga a UCAS honlap is mindent elmond lepesrol lepesre.

2012. okt. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Itt mindent megtalálsz: [link]
2012. okt. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!