Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországban hogy tolerálnák...

Németországban hogy tolerálnák ha nem venném túl komolyan a tanulást az első évben?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, 9. osztályos. apukám munkanélküli, alkalmi munkákat végez, anyukám pedagógus. szóval mondanom sem kell, elég sz@rul állunk. Németországban van egy ismerősünk, egy kis város polgármestere, és a városban sok mindenkit ismerünk már, voltunk ott már kb 5x. találtak egy munkát a szüleimnek, szóval eléggé úgy néz ki, oda fogunk költözni. na most én tanulok 6 éve angolt, elég jó vagyok belőle azthiszem. szinte mindent értek, el tudok mondani. németül még csak annyiról tudnék beszélni hogy ki vagyok és honnan jöttem, azt idén kezdtem el tanulni. ha ott járnék iskolába, nem tartanák meg az órát angolul a kedvemért, németül meg mit is kéne értenem az egészből.. anyum azt mondta, nem érdekli ha az első évben megbukok, mert tudja hogy nagyon nehéz az "új élet kezdése".. és igaza van, szóval röviden tömören: ha nem megyek be minden órára, vagy nem csinálok órán semmit, azért "büntetnének"? nem azt mondom hogy iskolakerülő és direkt rossz tanuló lennék... de 8 évig anyukám munkahelyére jártam iskolába, és elegem lett abból hogy előbb tudja meg mit csináltam, mint én. szóval átlagos gyerekként kezdenék. átlagos "magyar" de inkább magyarországi gyerekként.
2012. nov. 11. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Persze, csak a te kedvedért megtartják angolul az órát. Az nem számít, hogy lehet, hogy sem a tanár, sem a többi diák nem tud angolul, csak miattad megtartják más nyelven.

Bocs a durvaságért, de elég nonszensz, amit kérdezel. Belegondolsz, pl. Magyarországra jönne egy arab srác, rögtön arabul lenne az összes óra ?!

Talán fogadjatok magántanárt vagy hasonló, esetleg kérdezzétek meg, hogy nincs-e lehetőség arra, hogy kihagyj egy évet, ami alatt megtanulnál valamennyire németül.

Ráadásul ismerve a mai fiatalokat, biztos hogy a legtöbben kiközösítenének, hiszen beszélgetni sem tudsz velük.

2012. nov. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

bocsi, nem értetted amit írok.

"ha ott járnék iskolába, nem tartanák meg az órát angolul a kedvemért, németül meg mit is kéne értenem az egészből.. " kijelentettem, tudom hogy nem. voltam már ott megnézni hogy mennek az órák, hogy működik az iskola. nem ez volt a kérdés.

2012. nov. 11. 14:28
 3/10 A kérdező kommentje:
ment a zöld kéz a válaszod végéért. igazából arra lennék kíváncsi, hogy ha nincs lehetőség év kihagyásra, és beíratnának iskolába, mit tennének hogyha én mégis kihagynám a felét, mert értelmét nem látom hogy bent üljek úgy hogy nem értek semmit, inkább elmennék csinálni valamit.
2012. nov. 11. 14:29
 4/10 anonim ***** válasza:

Tényleg, bocsánat, én vagyok a hülye!

Elnézést még egyszer!

És sok sikert kívánok az elhelyezkedéshez!

2012. nov. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
semmi gond, köszönöm!
2012. nov. 11. 15:48
 6/10 Dubi ***** válasza:
100%
Gondolom azzal gyakorlod a legjobban a nyelvet ha ott vagy az órákon. Gondolom én.
2012. nov. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kimész, végügülöd az összes órát, megírod az összes házit úgy, ahogy tudod, és délután magántanárhoz járnál.


Ha látják a tanárok, hogy próbálkozol, és fejlődsz, azt értékelik mindenhol.

Ha azt látják, hogy kihagyod az órák felét akkor valószínű kirúgnak az iskolából.

2012. nov. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Dubi ***** válasza:
Pontosan.
2012. nov. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 AB.ka válasza:

Szerintem van előkészítő osztály. Amikor egy évig csak a nyelvet tanulod intenzíven. Itthon is van ilyen. Németben rengeteg a bevándorló, az ő gyerekeik is biztos így kezdenek. Nézzetek utána! Egy év alatt német környezetben - anyanyelvi tanárral fel tudod hozni magad olyan szintre, hogy utána menni fog a suli. Ha ez mégis kevés lenne, kereshettek kint élő magyart, aki esetleg tanár és délután vállal különórát. Ha az angolt ilyen jól meg tudtad tanulni, könnyen fog menni a német is. Csak bele kell rázódni! Rengeteg a hasonlóság! (Egy nyelvcsalád.)

De jó neked! 3 nyelvű leszel... Csomó új lehetőség. Nem csak a szüleidnek anyagilag. Amit megtanulsz, később rengeteget profitálhatsz belőle! Bárhol megállod a helyed!

Ahhoz meg, hogy "normális" diák legyél, neked is tenned kell. Alkalmazkodj az új helyzethez, légy rugalmas. (Szimpatikus.) Menni fog! Minden kezdet nehéz, de utána sokkal jobb lesz! Meglátod!

Segítsd a szüleidet a pozitív hozzáállásoddal. Nekik is nehéz lehet a váltás, de ha látják, milyen jól boldogulsz, örülni fognak, és ez őket is motiválja majd.

Ui.: Még egy jó tanács, hogy az angolt se felejts el: én is így tanulok most. Némettanárhoz járok frissítésre, és angolul is szótározok. Vagyis 3 nyelvű a szótáram. Tök buli, és így angolból is frissülök. (A némettanár szemében meg vagy 3 m-t nőttem!)

Többletmunka, de megéri.

Ne félj, minden rendben lesz, csak akarni kell. Ezt mindenki díjazni fogja az új környezetben. Sok sikert nektek. Legyen szerencsétek!

2012. nov. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! kicsit motiváltak. hétvégére elmegyünk csak a munkát megnézni, lebeszélni hogy az után mi lesz.
2012. nov. 19. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!