Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Olaszországban, Franciaországb...

Olaszországban, Franciaországban vagy Németországban lenne érdemesebb egyetemre járni?

Figyelt kérdés

Jelenleg gimnazista vagyok még, de nem Magyarországon szeretném elvégezni az egyetemet, ugyanis nem tetszenek a jelenlegi kormány intézkedései.

A tervem, hogy nyelvtanár legyek, így értelemszerűen nyelvszakra mennék ki egyetemre.

Nagyon fontos szempont, hogy megfizethető legyen az ország: az egyetemek olcsók legyenek, illetve az ottani élet is, ugyanis a rokonok nem tudnának támogatni ebben. Mindenképpen dolgozni szeretnék az egyetemi tanulmányaim mellett, hogy fenn tudjam tartani magam, meg tudjak élni.

Nagyobb városba szeretnék menni, ahol azért van élet egy fiatal egyetemista számára.

Ösztöndíjra nem számíthatok, mert annyira nem vagyok jó tanuló, hogy meg is kapjam.

Melyik országot (esetleg melyik egyetemet) ajánlanátok nekem a három közül?


2012. nov. 3. 00:21
 1/9 Retekszisz ***** válasza:
100%
És esetleg azt tudhatjuk, hogy milyen nyelvet szeretnél tanítani?
2012. nov. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem annyira fontos, de egyébként a három nyelv közül kettőt.
2012. nov. 3. 00:55
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Gondolom akkor mindhárom nyelvet beszéled. De ez így nem az igazi, mert például Franciaországban nem képeznek francia nyelv tanárokat, így választásod nem sok van. Másrészt külföldön inkább egyszakos tanárok a gyakoriak, a képzés is ennek megfelelő.
2012. nov. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Németország !

Ha pedig nagyváros kell ahol élet van , akkor egyértelműen Berlin !

Sok sikert :)

2012. nov. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Stefán Eleonóra válasza:
100%
Németországba! ott franciául is beszélnek! azt a nyelvet anyanyelvként használják is szóvel ez plussz!
2013. ápr. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
amelyik nyelvet jobban beszéled. olcsó nem lesz.
2014. júl. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Franciaorzágban képeznek francia nyelvtanárokat , de csak anyanyelvi nyelvtanárokat. Például franciát tanítanál francia gyerekeknek.
2014. júl. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
ha franciát akarsz tanítani idegeneknek az már nehezebb. Amerikában csak az taníthat angolt amerikai gyerekeknek aki anyanyelvi tanár. nem tudom más országban is így van-e.
2014. júl. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
75%

Németország! Itt biztos hogy külföldi emberek is taníthatnak németet, ugyanis nekem az egyik tanárom görög származású :) A másik meg spanyol :)

Itt tényleg olyan népszerű a francia mint az angol, hetedik osztálytól kötelező (fő)tantárgy (legalábbis a mi sulinkban)...

Egyébként Berlinen kívül még van egy hely ami szerintem nagyon szép : Frankfurtt am Main :)

Tényleg nagyváros, nagyobb mint Budapest, pedig nem is főváros...

(U.i: Én itt élek, németben, tehát ha kérdésed van írj nyugodtan)

2015. júl. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!