Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szeretnék Hollandiában tanulni...

Szeretnék Hollandiában tanulni, szerintetek hogy működik ott az egyetemi oktatás és felvételi? Bőv. Lent: )

Figyelt kérdés
A szállásom és kajám meg lenne. Nem eu-s páylázattal mennék hanem önköltségből. Amiket tudok/ sejtek: angol nyelven tanulnék nemzetközi tanulmányokat és menedzsmentet vagy turizmust. A felvételihez az érettségim kell és 3 nyelvvizsga közül egyet el kell végeznem. Ha nem olyan jó angolom akkor mi van? Nincs esetleg vmi előkészítő? Milyen szintű angollal állnám meg a helyem?

2012. nov. 13. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Az hogy Hollandiában pontosan hogy van itt találod (iskolák, felvételi követelmények, stb..): [link]


Angolul egy erős középfokú szint elérése után van értelme elkezdeni tanulni, különben a nyelvi és kulturális nehézségek meg fogják keseríteni az életedet. Hogy van-e angol felkészítő nyilván az adott egyetem adott szakának a függvénye, meg hogy mennyi pénzed van.

2012. nov. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

En helyedben vagy angol kepzesre jelentkeznek ami van vagy egy ket evet szannek a nyelv megtanulasara es utana mennek foiskolara itt. A fosuli egyetem itt kb 1800 eu/jaar + konyv.

Belgium olcsobb tandij hivatalossan csak 550 eu/ev es belguimban ua a nyelv na jo majdnem mint holandiaban es kozel van.

2012. nov. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor a nyelvvel rendben leszek:) Úgy tervezem, egy évet dolgozok kint, gyűjtögetek, nyelvet tanulok, aztán kezdem a sulit:)
2012. nov. 20. 16:56
 4/4 anonim válasza:

daniaitovabbtanulas.hu --- ők teszteltetnek angolból és leküldik az egyetemnek. Ez egy közvetítő cég, full ingyenes, Bp-n van, vagy ha külföldön laksz, esetleg Romániában, valamelyik városban ott is jelen vannak.


Én volt a náluk múlthétvégén és nagyon jó eredményem lett, nem olyan nehéz : grammar-ből és listening-ből áll.


Hollandiába is közvetítenek ha jól tudom, de nézz fel az oldalra !


Ha esetleg tudok még valamiben segíteni, írj bátran ! :)

2013. dec. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!