Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Veres Pálné Gimnáziumba...

A Veres Pálné Gimnáziumba mennyire nehéz bejutni? És milyen maga a gimnázium (közösség, oktatás és tanárok szempontjából)?

Figyelt kérdés
Az egyik legjobb tanuló vagyok az iskolámban, idén fogok felvételizni gimnáziumba. Én mindenáron a Veres Pálnéba szeretnék járni, és minden erőmmel azon vagyok, hogy bejussak. Nehéz a szóbeli? És mi igaz a pletykákból, hogy pl. valaki illuminált állapotban ment be tanítani? Milyenek a diákok? Szerintetek érdemes első helyre beírnom? Mindenkinek a véleménye érdekel, Veres Pálnés diákoké/volt diákoké, illetve bárkié, aki biztos információval szolgálhat. Nos? :)

2012. aug. 20. 22:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagyom erős suli ennyit tudok mondani :)
2012. aug. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)Valaki esetleg kicsit több konkrétumot tud mondani? Azokra a dolgokra gondolok, amelyeket fent említettem... :)
2012. aug. 20. 23:38
 3/11 anonim válasza:
Nővérem a VPG-be járt, 3 éve érettségizett. Szerette az osztályát, 1-2 jó tanárt, de összességében nem volt megelégedve az iskolával. Nagyon ragaszkodnak a régi hagyományokhoz, ódivatú igazgató, sok befásult tanár akiket nem lehet kirúgni ilyen-olyan oknál fogva. Kevés a jó, fiatal, érdekes órát tartó tanár. Szigorú, biztos lenne utána esélyed jó egyetemre bejutni, de nem jók a módszerei, ugyanakkor ha már kemény gimnáziumot keresel, ennél bőven van keményebb. Én azt javaslom, hogy írd fel a listára mindenképp, de ne az első helyre. Én alapítványi iskolába jártam, teljesen más volt az oktatás, sose rugdostak hogy tanuljak, az volt a filozófia, hogy magadért tanulsz. Jók voltak a tanárok, az órák, mindannyian szerettük és mind jó egyetemekre jutottunk be. Én a Corvinusra járok. A nővérem egyébként a VPG után az ELTE-re ment. Kérdezz még nyugodtan, tudok mesélni (megkérdezhetem a nővéremet konkrétabb dolgokról is).
2012. aug. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

3. ki a nővéred? :D Én is 3 éve érettségiztem. Amúgy igaz, hogy a Béla néniként ismert kémiatanárnő meghalt? =/

Szerettem oda járni, nem volt rossz a közösség, bár azóta sok mindenen változtattak úgy tudom, de így 3 év fősuli után gyakran visszasírom. Minden tanárom jó volt szinte, az érettségiket is gond nélkül letettem. Szóbelim nem volt, mert anno a háziversenyen kerültem be. De szóbelin se eszenek meg, ne félj.

A pletykákról meg annyit, hogy tudom mi az alapja, ismertem is azt a tanárt, tanított is, de már nyugdíjba ment, legyen ennyi elég.

2012. aug. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, rendesek vagytok, hogy válaszoltok. :)
2012. aug. 21. 11:49
 6/11 anonim válasza:
Nem nehéz a szóbeli, majdnem mindenki jófej, a legjobb suli!
2012. aug. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, Béla néni nyáron/ősz elején halt meg,kb. egy éve.
2012. szept. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Melyik szakra akarsz jelentkezni?Mert én is oda akarok felvételizni(9-ikbe).Nekem nagyon tetszik a hely,jókat hallok róla és hát minden iskolában vannak primitív dolgok.
2012. szept. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentelő, én is idén felvételizek! Humán tagozatra, azon belül haladó angol-kezdő francia szakra szeretnék menni, első sorban. Egyébként tudsz valamit az előkészítőről? Még nem írtak ki semmit a honlapon, hogy mikor kell, vagyis lehet jelentkezni.
2012. szept. 9. 20:45
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is szemezgetek a sulival hogy felvételizzek 9.-re de én nem tudok semmit :s
2012. szept. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!