Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Olyat lehet csinálni, hogy az...

Olyat lehet csinálni, hogy az egyetem 4, vagy 5 évét minden évben más EU-s városban járjuk ki?

Figyelt kérdés

pl. 1. évben Londonban járok

2. évben Berlinben

3. évben Párizsban

4. évben Madridban... vagy ilyesmi?


2009. aug. 16. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Máshogy oktatnak minden országban, szóval nemnagyon. De olyat igen hogy például Pest, Debrecen, Szeged, Pécs:D Azok is eu-s vársok
2009. aug. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de azért lehetne? vagy legalább 2-ben ezek közül?
2009. aug. 16. 18:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, lehet.


De nem olyan formaban ahogy te leirtad. Pl: Lehet dupla alapkepzest Amsterdam-Barcelona(Oslo, Ljubjana) csinalni. Ez harom ev (1-2) ket varos. Utana pedig A Mester kepzest Londonban. Vagy alapkepzest 1 ev Erasmusszal. Az orszagok amelyeket leirtal nem a legjobb (sot talan a legrosszabb) valasztasok, mivel angol oktatas nem az erosseguk. Pl en amikor Erasmusra jelentkeztem a Sorbonne-on nem volt angol kepzes szoval nem is mentem oda. Ugyanez a helyzet Madriddal, es talan Berlinnel (mondjuk a nemet menne) is. De ha pl Hollandiat vagy Daniat osszekombinalod egy ev Erasmussal, utana masik mesterkepzessel akkor lehetseges amit leirtal 3 varos 4 ev. Azert orszagtol fuggoen nyelvtudasra szukseged lesz, de gondolom ha ilyen terved van akkor ez nem lehet gond. Az Erasmussal meg az lehet a baj, hogy egy ev eseteben eleg sokat le lehet maradni ha nincs a fogado egyetemen szamodra (vagyis a programodhoz) megfelelo kurzus. Ilyenkor az alapkepzes akar 4 evre is kitoldhat.


Ma mar nincsenek hatarok. A Bologna kepzesnek hala az emberek tenyleg ott tanulnak ahol szeretnenek. Egy tip: Probalj valami jobb egyetemre bekerulni, mivel azoknak altalaban sokkal tobb megalapodasuk van mas egyetemekkel. Nagy Britania tipikusan inkabb Amerikaval vagy Azsiaval szervez cseret tehat onnan is szuper helyekre lehet elutni.


Sok szerencset! Meg lehet csinalni!

2009. aug. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát hogyha NB Amerikával és Ázsiával szervez főleg akkor oda biztos nem szeretnék menni, mert nem igazán szeretem se az USA-t se Ázsia bármely országát... akkor már inkább Ausztrália vagy Dél-Amerika
2009. aug. 16. 19:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Minden évben nem...eleve nem fognak 4 évre Erasmus vagy hasonló ösztöndíjat adni. Max. 2 félévre, 1 évre attól függően, hogy milyen az ösztöndíj. Ismerek olyat, aki 4 helyen tanult, de csak 1-1 féléveket különféle ösztöndíjakkal. A szakodtól és magyar egyetemedtől függ, hogy mit fogadnak majd el, ugyanis sokan úgy jönnek vissza az Erasmusról, hogy az ott teljesített tárgyak 90%-át nem fogadják el. Tehát amit te írtál, az nem lehetséges ilyen formában hacsaknem 6-8 évig akarsz 1 szakot végezni és nem bánod, hogy a külföldön töltött évek után még Magyarországon a diplomádért kell járni 1-2 plusz évet suliba. Nem minden suli fogad el minden kreditet más intézményekből...akkor meg még kevesebb az esély, ha külföldi kreditelfogadtatásról van szó.
2009. aug. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igazából nem szeretnék Magyarországon maradni...
2009. aug. 19. 16:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor külföldi egyetemre jelentkezz egyből...és onnan lehet, hogy majd máshol tudsz tölteni 1-2 félévet. De amit te akarsz, azért nem megvalósítható ilyen formában, mert minden iskolának van egy olyan követelménye, hogy a kreditek x%-ának abból az intézményből kell származnia ahhoz, hogy diplomát kaphass. Miért nem csinálsz külföldön egy diplomát, utána meg egy mester képzést egy másik országban? Bár mindehhez pénz is kell. Nem is kevés. Meg van rá a tőkéd? Mert ha igen, akkor minden lehetőség nyitva áll előtted.
2009. aug. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Eszembe jutott, hogy olvastam pl. egy olasz egyetem weboldalán, hogy 2 évet Olaszban, két évet valami másik európai országban lehet tanulni...de ezek a programok mind szakfüggőek. Te milyen szakot akarsz tanulni? Nem mindegy.
2009. aug. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!