Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hátrány vagy előny saját...

Hátrány vagy előny saját városban az egyetem?

Figyelt kérdés

Csak elméleti szinten érdekel, nem idén érettségizek, de érdekelnek a tapasztalatok/vélemények.

Szóval, mik az előnyei/hátrányai annak, ha az ember otthonról jár be az egyetemre, nem kollégiumból vagy albérletből? Melyiket választanátok, ha lehetne?

Budapesti vagyok egyébként, és itt is szeretnék továbbtanulni.


2011. febr. 18. 20:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Mindenképpen saját város, pláne ha budapesti vagy mert ott még az sem jelent problémát, hogy esetleg nincsenek jó egyetemek.

Albérletet fizetni kell a koliban meg nulla magánszférád van, ráadásul akárkivel kerülhetsz egy szobába akivel talán nem is jössz ki.

Ezek csak kényszer megoldások, de ha teheted mindenképpen otthonról járj be.

2011. febr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%

Én vidékről járok be Budára minden nap... hát nem kevés időt vesz ez el az életemből. Sajnos albit nem tudnék fizetni, koleszt meg nem mertem bevállalni pont amiatt, amit az első válaszoló írt, hogy nincs magánszféra.

Szóval adj hálát az égnek, hogy viszonylag kevés utazással tudsz otthonról bejárni, úgy a legkényelmesebb! minden cuccod kéznél van, nem kell azon agyalni, hogy mit vigyél haza az albiból/koleszból hétvégére, éppen melyik könyvedet hagytad otthon stb.


Ha vidéki lennél, mint én, akkor azt mondanám, hogy mivel hazajársz, nem tudsz úgy bulikba járni stb, de Budapesti vagy, így gyakorlatilag akármikor hazamehetsz, így nem lesz gond, ha esetleg szerdánként van egyetemi buli, de csütörtök reggel suli. :)


22 éves egyetemista lány

2011. febr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

anyagi szempontból előny,nem kell albérletbe sem koliba menni.nem kell az utazást fizetni. sokkal kényelmesebb pláne annak aki szeret otthon lakni.

talán annyi hátránya van, hogy kiamard a koleszos életből.

nekem pont az anyagi gondok miatt volt nagyon nehéz az egyetem, és sokszor azt kívántam bárcsak ott jártam volna suliba ahol lakok.

2011. febr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Anyagi szempontból sokkal jobb, ha bejársz.

Viszont ha az ember megteheti, szerintem sokkal jobb más városban lenni. Kicsit önállósodsz, nincsenek a szülők a nyakadon:)

2011. febr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ahogy már többen is írták, anyagilag jobban jársz, ha abban a városban jársz majd egyetemre, ahol élsz. De valaki írta, hogy kimarad az életedből a kollégista élet. Nekem szerencsém volt, mert nagyon jó kis csapat voltunk, illetve vagyunk a mai napig is. Nem egyszer fordult már elő az államvizsga óta eltelt négy évben, hogy valaki a csapatból jobb álláshoz juttatta a másik embert. Én egyáltalán nem bánom, hogy nem oda jártam egyetemre, ahol laktam. A kollégista élet másik nagy előnye a gyors információáramlás. A nem kollégisták többnyire kimaradnak belőle, ami némiképp hátrány számukra.
2011. febr. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, egyetértek velük. :)

Jól eltaláltátok, az aggaszt, hogy kimaradok majd valamilyen szinten a közösségi életből, viszont örülök is, mert azért szükségem van egy kis magánszférára, anyagiak tekintetében tényleg jobb így.

2011. febr. 18. 21:14
 7/12 anonim ***** válasza:

Anyagi szempontból előny.

A karriered szempontjából inkább hátrány. Egyszerű a képlet: a mai világban (bár ez régebben is így volt) semmire nem elég, hogy van a kezedben egy diploma. Legalább olyan fontos, hogy legyenek szakmai kapcsolataid. Sajnos erre a legtöbb egyetemista nem gondol. Pedig kollégistaként nagyon egyszerűen ismerkedhetsz. Nálunk simán ment például, hogy azok a felsőbbévesek, akiknek már saját vállalkozásuk volt, ha kellett plusz munkaerő, akkor körbekopogtak, hogy kinek van kedve dolgozni. Máris referencia.

De hosszabb távon is tök jó, ha minél több embert ismersz a szakmából, és erre a kollégium remek lehetőséget ad.

Tény, hogy a magánéletedről egy kicsit le kell mondjál. De egyébként nem olyan vészes. Jó szobatársakat kell keríteni. Hétvégére meg úgyis hazamész.


Mindamellett csak azért ne menj vidékre, hogy ne lakj otthon. De egy félévre így is érdemes lehet kipróbálnod, milyen is kollégistának lenni :)

2011. febr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én jövőre érettségizek, de idáig szinte csak a negatív részét éltem meg annak hogy kisvárosunkban főiskola van. Persze szeretem a várost, meg az emberek is közvetlenek, de még sincs kedvem itt maradni. Egyik részről azért mert a fősuli országos szinten az utolsók közt van. A szakot amit kinéztem, ott meg különösen fontos hogy jó felszerelések legyenek és országosan is elismert legyen. Aztán ott van még az önállósodás is. Idáig pár perc buszozással mindig bent voltam suliban. (Ami egyébként a főiskolának a gimis gyakorló iskolája, de már általánost is ugyanebben az épületben végeztem) Ami hátrány, hogy sok tanár előtt el kell titkolnom hogy hová készülök, mert megsértődnének, mivel minden második tanárom egyben tanít a fősulin is. Sokan azt gondolják hogy lenéző vagyok, mert szerintem nem egyforma képzést nyújtanak az iskolák. Ez otthon is sokszor vita tárgya, hogy bár anyagilag megengedhetjük magunknak, de miért akarok messzire menni. Szüleim szerint csak a pénzt akarom elverni és biztos tőlük menekülök...

Arról nem is beszélve hogy mindenki természetesnek veszi hogy itt maradok.


19/L

2011. febr. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Érdekes ötlet, még sose jutott eszembe, hogy 1 félévet kipróbáljak máshol, de még van idmő ezen gondolkozni az egyetem alatt. :)

Utolsó, nem irigyellek, nem lehet túl jó. Nekem szerencsére ezzel nincs gondom, Budapest ebből a szempontból nagyon jó.

2011. febr. 18. 21:36
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én bejárós vagyok, 10 km-re lakom az iskolától. Nem túl kényelmes, de gazdasági szempontból tökéletes. Dolgozik rokonom a főiskolán, így azt mondhatom hozzám előbb elér mindenféle információ mint a koleszosokhoz, illetve viszonylag jóban vagyok a csoporttársakkal is, így elég jól terjednek az infók. Ma már ugye az internet világában, ezt én nem nevezném annyira hátránynak. Én anno nagyon sajnáltam hogy kimaradok a koleszes életből, ugyanakkor úgyérzem, annyira amennyire kell, nagyon is részem van benne, viszont jó hogy utána hazajöhetek, és a saját ágyamba feküdhetek le aludni, olykor még meleg kaja is vár itthon egy hosszú nap után! :)


Otthon lakás hátrányai közé inkább olyasmiket sorolnék, hogy mindent meg kell oldani! Ha pl nehezebb évközit kapunk, akkor a koleszosok csak átcsörtetnek a szomszéd szobába és összedugják a fejüket, nekünk bejárósoknak ezt nem ilyen egyszerű megoldani, DE meglehet, így ezzel sincs gond! Hátrány még az, hogy nekem pl van olyan napom, amikor 4 lyukasórám van, viszont nincs úgy buszom, hogy érdemes legyen hazajönnöm, ilyenkor valamivel le kell foglalnom magam. Talán ez a legidegesítőbb, más komolyabb negatívumot nem tudnék felhozni, de ez is jó, mert az iskolánknak remek büféje van kanapékkal, wifivel, baromi jó kajákkal, és diákbarát árakkal. Általában a bejárósokkal ezt az alkalmat szoktuk kihasználni a kérdések megbeszélésére, közös tanulásra... ha éppen nincs ilyen jellegű problémánk akkor laptop, és idióta játékokkal foglaljuk le magunkat, szóval ez is átvészelhető! :)

A diákéletről annyit, hogy a szerdai bulikra amúgy sem mennék el szívesen, hiszen kialvatlanul a halálnak sincs kedve iskolába járni... az hogy itthon lakom, csak megkönnyíti a helyzetemet, nehezebben csábítanak el a többiek! :) Amúgy nagyon sokszor bejárok koleszba csak úgy beszélgetni egyet, vacsizni, filmet nézni, tanulni, iszogatni, bármit, én összességében örülök hogy itthon vagyok, bár próbálnak rávenni hogy beköltözzek! :) Én úgy érzem nem érné meg... Lehet hogy ott lennék közvetlenül az iskola mellett, és ráérnék 6.15 helyett 7.30-kor is kelni, de mindenképpen olcsóbban jövök ki (és a családom is), ha itthon lakom, arról nem is beszélve hogy hál' isten iszonyatosan rendes, aranyos szüleim vannak, akik eltartanak, és semmilyen körülmények között nem hajlandók elfogadni tőlem "hozzájárulásként" azt a pénzt, ami az ösztöndíjamból, avagy diákmunkámból folyik be, mondván, hogy inkább tegyem félre a jövőmre. Így lényegesen sokat tudok spórolni, amit mondjuk a koleszos társaim alkoholra, szórakozásra, kajára vagy koleszra költenek, és semmit vagy csak nagyon kis részét tudják félretenni, másképp a család nehezen jönne ki anyagilag. Nekem ez sem egy utolsó szempont, számomra a fősuli nem csak buliból áll, én tanulni jöttem ide, és annyi bulit, szórakozást amennyire vágyom, így is megtudom oldani, viszont legtöbb dologhoz ideálisabb körülmények uralkodnak itthon (lásd pl tanulás)

2011. febr. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!