Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyibe kerül kb. az Oxfordon...

Mennyibe kerül kb. az Oxfordon egy félév (HUF)?

Figyelt kérdés
2009. aug. 16. 18:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Jaj istenem.

Milyen szakon? Hanyadik év? Euróban nem jó?

2009. aug. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%

Oxford? Te most az Angliában lévő Oxfordi egyetemre gondolsz?? Mert ha igen akkor elmondom neked,hogy Oxford egy egyetemi város,ahol több féle egyetem is van. Nagyon drága,de ha még ki is tudnád fizetni,még mindig ott van a + kiadások:Pl: a szállás,étkezés...Nem beszélve arról,hogy bekerülj egy ilyen egyetemre elsőfokú nyelvvizsga kell.(megvan,hogy melyik a jó,de ne kérdezz mert nem tudom)

Szóval egyszerűen mondva: Piszkosul drága hely.

2009. aug. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Ez nem telesen igy van.


Az hogy milyen kepzesre szeretnel jelentkezni az nagyon sokat szamit: Az alapkepzes (maximum 3200 font), a mesterkepzes (3000-25000 font kozott terjed szaktol fuggetlenul). Mivel EU allampolgar vagy neked joval olcsobb lesz de meg igy is siman elkerhetnek 10000 fontot.


Azt, hogy nehez bekerulni azt mindenki tudja. Hagyjuk a kerdezore, hogy neki sikerul-e, anelkul, hogy elotte pesszimistan hozzavagnank hogy nem fog menni!


Tovabba, Oxford nem annyira draga hely. So alapfizetesbol egesz jol ki lehet jonni. Bar az egyetem kollegiumai tenyleg dragak de azert nem kifizethetetlenek (itteni alapfizetessel sem). Az egyetem melletti munka mindenkeppen segiteni fog ahol meg lehet teremteni ennek legalabb a 80%-t. Nem fogsz luxusban elni, de meg egy-egy kisebb utazast is megengethetsz majd magadnak.


Sok szerencset! Ha veletlenul nem sikerul, akkor meg van Nagy Britanianak meg 10 masik szuper egyeteme, szoval fel a fejjel.

2009. aug. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

*Az arakat forintba itt tudod atvaltani:


[link]

2009. aug. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
*szaktol fuggoen
2009. aug. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%

19.17-nek.Jól mondtam,hogy piszkosul drága..10.000 font átszámítva kb: 31 millió forint

Egy szoba bérlés Oxfordban heti 80-100font között mozog.A kaja ha valaki nem válogatós elég olcsón meg lehet oldani.A munka? Nos ez az ami jelen pillanatban nem biztos!!Vagy van vagy nincs,de erre nem szabad építeni,mert úgy kell megoldani,hogy nincs munka.ha mégis bejön valami akkor még jobb...

Szóval nem olyan könnyű oda eljutni...

2009. aug. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Nem mondtad jol: En nem azt irtam, hogy ez az ar. Azt mondtam hogy bizonyos mester kepzesek eseten ez lehet (foleg jog, orvosi, es gazdasagi). Az alapkepzes az egyesult kiralysag torvenyei alapjan az Oxford, Cambridge, Imperial College, University College London es King's College eseteben MAXIMUM 3200 font (Ez ervenyes a diakok 60%-ra), a tobbi egyetem eseten ennek a fele korubelul, tehat nem kell a valaszomat elferditani.


Tovabba: 10000 font = 3.1 million es nem 31 millio (ami tudom, hogy szinten sok, de ez tenyleg az esetek kis szazalekara igaz)

Tovabba szallas van heti 60 fontert is, ha az ember szetnez egy kicsit. A megelhetes az kijon 600 fontbol havonta amit a legszarabb munkaval is felallasban meglehet keresni.

Es ha mar szemelyeskedunk: Az angol teszt egyaltalan nem nehez (legalabbis egy felkeszult diaknak), es olyan nincs, hogy elso vagy felso fok belole mivel olyan skalan ertekelik amelyet az otthoni fokokra nem lehet konvertalni. A neve ahogy az osszes tobbi angol szasz egyetem eseten is TOEFL vagy IELTS (vannak mas elfogadott tesztek is, de en azokat sose probaltam, szoval kizarolag errol a kettorol irok). Az Oxfordon TOEFL ibt-n 100 pont a minimum es IELTS eseten 7.0, melyek mind konnyen elerheto pontszamok rendes felkeszulessel.


Remelem, a kerdezonek ez valamennyi informacioval szolgal!

2009. aug. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
*Egy tartalmi javitas: Nem a King's College hanem a London School of Economics eseten
2009. aug. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
19.28as vagyok...Bocs,de én is 3.1 milliót akartam írni(csak lemaradt a kis pötty)-de szerintem ez akkor is sok,ha úgy vesszük,hogy 1 év tandíja...Én nem fogok vitatkozni arról,hogy mennyibe kerül egy Oxfordi egyetem.De én nap mint nap tapasztalom,amikor bekopognak hozzánk az egyetemisták,különböző szórólapokkal(pL:állatmenhely alapítványnál dolgoznak,és keresnek olyan embereket akik segély gyanánt fizetnének az alapítványba),és ők ezért kapnak bizonyos %-ot,hogy bizony nehezen tudnak ők is boldogulni..Sokszor látjuk,hogy vannak egyetemek ahová nem gyári munkás embereinek a gyerekei tanulnak ott,hanem azoké akiknek nem okoz gondot a pénz...De ettől függetlenül kívánom,hogy a kérdezőnek sikerüljön,és sok-sok kitartást,sok tanulást,hogy a végén önmagára is büszke lehessen!!(Én ismeretlenül is büszke leszek rá)...
2009. aug. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%
JA!! ÉS MÉG VALAMIT!! Ezért nem kellett volna lepontoznod,mert nekem más a véleményem...
2009. aug. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!