Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Franciaországi egyetem középfo...

Franciaországi egyetem középfokú francia nyelvtudással lehetséges?

Figyelt kérdés
2012. nov. 24. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Bár nincs tapasztalatom, de sehol nem elég külföldön a középfokú nyelvtudás. Lehet, hogy felvesznek középfokú nyelvvizsgával, de ha nincs felsőfokú tudásod, akkor hamar kibuksz.

Nem lebeszélni akarlak, de mindenesetre nagyon nehéz dolgod lenne.

2012. nov. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Kétszer vagy többször annyira bele kell húz mint mások, de sikerülhet szerintem
2012. nov. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elég lehet a középfokú nyelvtudás a kezdetekhez, de kell kint nyelvet tanulni és akkor tovább tudsz fejlődni. Ez persze szakterülettől is függ, egy mérnöki szakhoz röhögve elég lehet, mivel főleg képletek vannak. Egy szépirodalmi szakhoz gyaníthatóan kevés.
2012. nov. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Olasz szakra szeretnék menni (tanár szeretnék lenni), ezen a nyelven pedig felsőfokon beszélek.
2012. nov. 25. 16:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem hiszem hogy gond lenne. De miért nem Olaszországba mész akkor? (Annak jóval több értelme lenne véleményem szerint.)
2012. nov. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
hogy elso évet kezdj meg (licence) francia egyetemen àt kell menni a TCF teszten (Test de connaissance du français), ami egy felsofoku tesztnek minosul, de talàn ha ugyes vagy megcsinàlhatod kozepfoku tudassal is. enélkul a teszt nélkul a licence megkezdése elott egy nyelvi felzarkoztato évvel indithatsz
2012. dec. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!