Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2 Hónap alatt angol középfokú...

2 Hónap alatt angol középfokú nyelvvizsga lehetséges szerintetek?

Figyelt kérdés

A téma adott középsuliba tanultam angolt de a fősulin hanyagoltam de kellene a közép írásbeli a diplomához.

Van is könyvem amibe a nyelvtan jó le van írva azt nézegetem napi 2-3 leckét veszek át, de valami ötlet hogy a szavakat honnan és hogy tanuljam hogy meg is maradjon??


Szívesen várom az ötleteket.


2012. márc. 2. 20:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát, ha a szavak a problémáid, akkor először menj témánként, kikeresed magadnak és fel is írod őket, vagy ha esetleg van valami könyv, amiben tematikusan van, az is szuper. Ha van szabadidőd, akkor a filmeket is angolul nézd, magyar felirattal, így is sokat lehet tanulni, aztán ha jól megy, akkor akár angol felirattal is próbálkozhatsz. Én magyar felirattal kezdtem és észre se vettem, hogy mennyi minden ragadt rám:) (nyelvtan és szavak is) Bár neked most nincs sok időd, de ha pihenésképp filmeznél, akkor szerintem midennképpen így tedd!


Aztán, próbálj elképzelni szituációkat, vagy keress konkrétakat könyvekből, netről. És ha nem tudod kifejezni magad, nem tudsz egy szót, akkor kikeresed (írd is le egy szótárba!)


Nézegess rengeteg nyelvvizsga feladatlapot, old meg, szótárazz. De ne ijedj meg, ha a feladatokban túl sok az ismeretlen szó, az nyelvvizsgán is lesz, de ha a környezetélben levőeket tudod, akkor kikövetkeztethető-


Sok sikert!:)

(jaaa, meg ha szereted a zenét, akkor dalszövegeket is fordíthatsz, mondjuk a kedvenc zenéidét-azt még élvezed is és tanulhatsz is belőle:))

2012. márc. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha konkrétan nyelvvizsga kell és nem pedig a tudás (egyenlőre) akkor ennyi idő alatt célirányosabb adott kiszemelt nyelviskola vizsgájára készülni.

Ugyan néhányan azt mondják, hogy pl a BME-n a nyelvvizsga nehéz, én ott szereztem középfokút és könnyű volt a felkészülés. Szóbelire adott tételek vannak amiket ki tudsz dolgozni és tudsz belőlük készülni nem nagyon érhet meglepetés. Az írásbeli résznél kell egy kis nyelvtan a fordítós/levélírós részhez pedig használhatsz szótárat így ha van egy alapod akkor 2 hónap alatt simán fel lehet készülni egy ilyenre.

2012. márc. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!