Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék németet tanulni,...

Szeretnék németet tanulni, hogy minimum középfokú nyelvvizsgát tehessek belőle. Lehetséges ez nyelvtanár nélkül, itthoni tanulással nyelvkönyvekből? Ha igen akkor mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés
10 évig tanultam németet (általános suliban és gimiben), de egy mondatot sem tudnék összerakni és semmit nem értek meg a nyelvből. Sajnos soha nem érdekelt igazán, de kb 2 éve benőtt a fejem lágya :) és rájöttem, hogy fontos a tanulás. Azóta egyetemre járok és jól tanulok, csak a fránya nyelvnek félek nekiállni, mert féltem a kudarctól. Viszont másfél év múlva fél éves gyakorlatra kell majd mennem és Győrben nagyon megtetszett az Audi. Lenne is ismertségem, tehát bejuthatnék gyakornoknak, de csak ha minimum középfokon megy a német. Azóta teljesen máshogy látom ezt a nyelvet és szeretném megtanulni, de arra nincsen pénzem, hogy nyelvtanárhoz és tanfolyamokra járjak. De lelkes vagyok és napi több órát is foglalkoznék vele, ha látom értelmét. Szerintetek?

2012. nov. 8. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:
De hogy lehet, hogy semmi semmaradt meg? Fura, mindegy, szerintem meg lehet tanulni, én most franciát kezdtem el itthon, letöltöttem segédanyagot, többféle könyvet meg néhanézek filmeket is franciául angol felirattal. Szerintem Te me gtudnád csinálni ha már van (volt) egy alap, ami előjön gyakorlással. Legjobb lenne, ha szereznél neten hasonló tanulni vágyókat és együtt csinálnátok, egymást segítenétek.
2012. nov. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehetséges, persze. Olvass, nézz filmeket, keress levelezőtársakat... Nézd meg a livemocha.com-ot.
2012. nov. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is 10 évig tanultam németet, aztán 5 évig egy szót se gyakoroltam, és nekem is szinte minden kiesett. Viszont én is el akartam menni középfokúzni, és nekem sem lett volna pénzem a tanfolyamra. Úgyhogy elővettem a gimis könyveimet, és szépen a legelejétől elkezdtem őket ismételni. Euroexamos vizsgát csináltam, ahhoz van gyakorló könyv, a vizsgán előforduló típusfeladatokkal. Nagyon hasznos volt, tudtam, hogy mire számíthatok. A könyvet használtan vettem egy lánytól, 2000 ft volt.

Ja, nekem annyi segítségem volt, hogy az egyik barátnőm jól beszél németül, és ő is abban a nyelvsuliban vizsgázott (csak ő angolból), ahova én is készültem, és vele 2 napon gyakoroltunk a szóbeli részre.

Összefoglalva: igen, fel lehet készülni egyedül is a nyelvvizsgára ilyen alapokkal. ;) :D

2012. nov. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat :)

És szerintetek mennyi idő alatt sikerülne nyelvvizsga szintre fejlődnöm?

2012. nov. 9. 07:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát az teljesen rajtad áll: képességeiden, mennyi időt szánsz rá, mennyire vagy kitartó...

Szóval ezt megsaccolni sem tudom. :(

2012. nov. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!