Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha terhesen otthon akarok...

Ha terhesen otthon akarok dolgozni, de peléptető rendszer van a munkahelyen akkor milyen megoldások vannak?

Figyelt kérdés
Törvényileg ez engedélyezett, h. egy állapotos nő otthon dolgozzon.Nálunk a beléptető rendszer bizonyítja h. valaki bement dolgozni, de otthon ugyebár nem tudom ezt megtenni.Vagy ezt nem szokták engedélyezni ebben az esetben sem.A kolléganőm pl. nem tud otthon dolgozni,mert nem olyan a munkája,de passzív tp-re sem akar menni, viszont bizonytalan h. hogyan tud jönni, így viszont nem lehet felvenni senkit a helyére.Ezért godnoltam h. ha én se tudok bejárni akkor otthon dolgoznék,mert én tudnék.
2011. febr. 23. 10:51
 1/1 anonim ***** válasza:
"Törvényileg ez engedélyezett, h. egy állapotos nő otthon dolgozzon." Nem tudom, ezt honnan vetted, de nincs ilyen a munka törvénykönyvében, bárki dolgozhat otthonról, aki akar, ha a munkáltatója belemegy. Ergo, velük kell ezt egyeztetni, nyilván arra is ki kell térni, hogyan tudják ellenőrizni, hogy ténylegesen annyit dolgoztál.
2011. febr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!