Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ösztöndíj lehetőség különleges...

Ösztöndíj lehetőség különleges országokba? Van köztetek olyan, aki ilyen helyen tanult?

Figyelt kérdés
Szeretnék külföldön tanulni fél évet, de valami különlegesebb helyen, ami kevésbé népszerű. Lehet ez akár Európa kevésbé felkapott országa, főleg szláv nyelvterület, de akár más kontinens is. Érdekel Izrael, Közép-Ázsia, arab országok, de bármi más is. Angolul, németül és héberül beszélek, de meg szeretném tanulni a fogadó ország nyelvét is. Viszont fontos lenne, hogy az ösztöndíj fedezzen minden költséget. Erasmusról mi a véleményetek? Úgy tudom, bármilyen országnak megyek, ugyanannyi támogatást kapok és elvileg ami nyugaton éppen csak elég, abból Kelet-Európában királyként élhetek. Ha később munkát szeretnék vállalni, a munkaadó tesz különbséget aszerint, hogy milyen országban tanultam? Én józan paraszti ésszel úgy gondolom, hogy más, ha az önéletrajzodban az áll, hogy fél évet tanultál Németországban, mintha azt írnád, hogy Tádzsikisztánban tanultál.
2012. dec. 8. 19:36
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy tájépítésznek tanulok.
2012. dec. 8. 19:40
 2/3 anonim ***** válasza:
Tajepiteszkent szerintem jo ha keletre, valami kulonleges orszagba mesz. Ugyis mindenki nemet vagy angol teruletre megy. Foleg ilyen munkanal szerintem tobbwt lendit az oneletrajzon egy ritkabban hallott latott orszag
2013. jan. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Közben megtudtam, hogy a Balassi Intézet a világ összes országába kínál ösztöndíjakat. Asszem Közép-Ázsiába megyek, ha sikerül megkapni az ösztöndíjat.
2013. jan. 7. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!