Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Továbbtanulás Skóciában....

Továbbtanulás Skóciában. Hogyan kéne nekiállnom?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok bizonytalanodva. Nem tudok jobbára semmit sem a skót felsőoktatásról, illetve csak azt, amiket az egyetemek honlapján olvastam. De engem olyan dolgok is érdekelnének, hogy pl az ott szerzett diplomát hol fogadják el, kapok e bármiféle segítséget abban, hogy ha ne adj Isten felvesznek, akkor találjak szállást, munkát stb. Ösztöndíj lehetőségek, bármi az órákról stb. Ilyeneket nem találtam. Valaki tudna segíteni? Nem tudom mennyire fontos ez, de gyógyszerészet lenne a szak, amit kinn tanulnék.
2012. dec. 9. 14:18
 1/3 Dubi ***** válasza:
100%

Szia,


Itt írtam a jelentkezés menetéről, de a skót diákhitel már nem elérhető megélhetésre, csak tandíjra. Anglia és Skócia.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..


A szerzett diplomát hol fogadják el... ez tök munkáltatófüggő, de egy jobb egyetemtől elfogadják. Szakmán, teljesítményen, egyetem presztízsén, interjús benyomáson függ minden. Tehát erre ne is próbálj általános választ kapni. Szállást egyetemi koleszban első évben biztosan kapni fogsz, a későbbiekre pedig csak nagy valószínűséggel, de ügyes is leszel és simán találsz szállást. Ez nem gond. A munkáról nem tudok sokat mondani. Ösztöndíj a későbbi években érhető el és a legjobbak kapják meg.


Az órák... gondolom ahány hely annyi óra én fizikát és kémiát tanulok St Andrews-ban elsőévesként, a tanárok 10-ből 8 kiváló 1 elmegy és 1 rossz volt. Ami nagyon nagy pozitívum számomra hogy ellentétben mondjuk a BME-vel nem arra megy ki a játék hogy bemagoltassanak 1000milliárd definíciót, megbuktassanak, hanem hogy igazi gondolkodót/alkotót faragjanak belőled. Itt kevés képletet kell megjegyezni de többet érdemes tudni levezetni, abszolút problémamegoldó készségekre épít. BME-n meg nem is azt kérdezik ami órán elhangzott 96%-ban, direkt szívatnak, tiszta szar. Elég sokat beszélek BME mérnökis barátommal, aki egy rendkívül szorgalmas diák. Mellesleg egyik volt osztálytársam tipikusan a legjobb tanuló volt, ugyan azon a szakon tanul (mérnöki), mindent megtanult ami az órán elhangzott betéve tudta az összes jegyzetet (nem vicc, a gyerek kicsit kattant h meg tudja jegyezni őket) és elég okos is mellé - meghúzták. Ez a különbség... Igaz a BME-ről mindenki tudja hogy szívatás, és az ELTE gyógyszerészetin ilyen nem nagyon lenne, de ott is vannak érdekes dolgok, bioszra jár ismerősöm... Mind1, nem téma.


Nálunk a gyógyszerészek amolyan elit-csapat, mindenkitől külön vannak és nem is próbáltam megérteni őket. Csak 2. évtől kezdenek (mint valami emelt belépő), más a jelentkezési menetük, nem igazán tartoznak sem a humán sem a reál szakok irányítása alá. És nekik van a legklasszabb épületük :) Az első évek (max 2) sima szakokon felzárkóztatásnak és orientációnak minősülnek, aztán állítólag bekeményítenek szép fokozatosan, meglátjuk. Persze a gyógyszerészek... :D

2012. dec. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Fú, nagyon szépen köszönöm a segítséget. Egyértelműen ment a zöld :) nagyon hálás vagyok ,hogy így vasárnap este vetted a fáradtságot és mindezt leírtad :)
2012. dec. 9. 21:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Diákként szabályozva van hogy csak heti 20 órát dolgozhatsz , közöm nincs a reálos dolgokhoz de szerintem gyógyszerész szakon felejtsd el hogy lesz rá időd:S A megélhetés kb évi 7000font (pl a glasgow-i honlapon ezt irják de ugye tuti hogyha aberdeenbe mész akkor olcsóbb mint egy nagyváros). Amúgy google-ben érdemes fórumokat keresgetni pl. most beirtam hogy opinion/rewiev university of glasgow és kidobott egy jópárat ahol pl. lehet akár kérdezni is olyanktól akik arra a szakra járnak - szerintem ők többet tudnának segíteni, vagy esetleg a couchsurfing-en is rátudsz keresni olyan emberekre akik ott élnek és tőlük kérdezősködni!:)
2012. dec. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!