Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen az iskola külföldön?...

Milyen az iskola külföldön? Angliai és német iskolára lennék kíváncsi. Többi lent.

Figyelt kérdés

Következôkre lennék kíváncsi:

-12-18ig milyen suliba jár?

-jegyeket hogy adnak?

-van gimi szerû iskola?

-mit lehet tanulni?

-osztály?

-mettôl meddig tart a tanítás?szünetek?

-mennyire kemény?

-miben különbözik Mo-i iskolától?

-tanárok milyenek?

-mennyibe kerül?

-tanítási szünetek?

Hát, kb ilyenekre gondoltam. De ha más fel nem tett kérdésre is választ kapok, nagyon megköszönném. :)



2012. dec. 16. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Németországban nagyon változó az oktatási rendszer, még az iskolatípusok is bundeslandonként változnak.


-12-18ig milyen suliba jár? Járhat Hauptschule-ba, Realschule-ba, vagy Gymnasium-ba, ezek ilyen sorrendben egyre erősebbek. (Kb. mint itt a szakközép, sima középiskola, 6-8 osztályos gimnázium)

-jegyeket hogy adnak?

Nem tudom ez változó-e, ahol én voltam, ott 1-től 6-ig, a 6-os a legrosszabb, az 1-es a legjobb.

-van gimi szerû iskola?

Van, a Gymnasium, (ahol én voltam), az 8 osztályos. (Ugyanabban az iskolában volt még Grundschule(1-4.osztály) és Realschule(4-6 -tól 12-13-ig, nem tudom pontosan) rész is)

-mit lehet tanulni?

Mindent, amit itthon is. Ahol én voltam: minden normális, átlagos tantárgy, idegen nyelv az angol, francia, latin, olasz is talán. Plusz még politika is volt, engem az lepett meg.(8-os osztály)

-osztály?

Jó. Nem igazán értem. Van, 30 fő körüli, vegyesen fiúk, lányok,de nyilván van nem koedukált, vagy kis létszámú osztályokat indító iskola is.

-mettôl meddig tart a tanítás?szünetek?

Na ez nagyon fura volt, dupla óráik voltak valahogy úgy, hogy másfél órásak alapból, de van amikor kettébontják ezeket, és akkor óra közben mennek át egyik teremből a másikba. A szünetek pedig 20-30 percesek voltak.(Kivéve az ilyen duplaóra közbeni szüneteket, az 5 perc, és ugye pont ezért nem igazán van megadva.)

-mennyire kemény?

Én úgy érzékeltem, egyáltalán nem. Nagyon lazán viselkedtek, matek, irodalomórán, hittanon teljes káosz volt, krétát dobáltak, üvöltöztek, 45 perc alatt sikerült felrajzolniuk egy háromszöget, simán leveleztünk, óra közben megbeszélték (üvöltve) a délutáni programot, valaki az első padban bealudt, utána a tanár az óra közben vitte ki, hogy ezt megbeszéljék, de nem kapott semmit.(Ezt is ott, óra közben tárgyalta meg a terem másik végében ülő barátnőivel.) Aztán meg óra végén kitépték a kilincset a ajtóból...:D

Azért persze volt kemény óra is, egy angolon röpdogát írtak, mert nem tudtak valamit, és ott azért elég nagy fegyelem volt. Valami politika vagy milyen órán is rendes munka volt, pedig géppel dolgoztak. Eze inkább hasonlítottak a magyar órákra, akárcsak a latin-, vagy tesiórájuk is. Tehát nyilván ott is tanárfüggő, de én azt gondolom, hogy mi SEMMILYEN tanárral szemben nem viselkedünk úgy, mint ők azon a matekórán.

Tananyagilag kicsit hátrébb tartanak mint mi, kb. egy éves anyag, bár én eleve másképp tanulok, mert 8 osztályos gimibe járok.

Összesítve tanulás szempontjából átlagos képességű diáknak kell tanulnia (Gymnasium-ban)

-miben különbözik Mo-i iskolától?

A fegyelmen, az órák és a szünetek hosszán, és az osztályzáson kívül még abban (különbözött az az iskola a miénktől), hogy sokkal nagyobb, saját 400 méteres futópályája (és ehhez tartozó focipályája), teniszpályái, uszodája(? ezt nem láttam, csak ki van írva), plusz elválaszthatós elég nagy tornaterme van, a kémiaterük sokkal korszerűbb mint a mienk, van olyan előadójuk, ahol lépcsősen vannak a padok. Szünetekben a diákok a táskájukat simán otthagyják a következő óra terme előtt, és nem lopnak(!), viszont minden szünetre bezárnak minden termet. A diákok maguk vagy körbe-körbe sétálgatnak a folyosón és az udvaron (de ezt szó szerint értsd, fel le sétáltunk a folyosón az egyik végétől a másikig, amikor esett az eső, amikor meg nem, akkor szó szerint köröztünk), vagy leülnek, általában a földre. Ha jó idő van, van hogy kinn játszanak. Azért előfordul néha az itthon megszokott csoportos beszélgetés is.

Az iskola előtt a diákok számára is(!) kijelölt dohányzóhely van. A WC-ik állapota bizonyos értelemben jobb mint itthon(lehet zárni lagalább), viszont tényleg nagyon büdös. Van viszont valami kulcsos WC is, nem tudom kitől kell elkérni a kulcsát, de az olyan mint egy plázás WC.

-tanárok milyenek?

-mennyibe kerül?

-tanítási szünetek?

(majd folytatom még)

2012. dec. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

-tanárok milyenek?

Mint írtam is már, vegyesek, akárcsak itthon. Van aki vasfegyelmet tart, utálják, van, aki, teljesen normális, szeretik, vagy nem szeretik változó, van aki, képtelen fegyelmet tartani, őt nem tisztelik. Én ezt láttam, nagyrészt itthon is így van, ami meg nem, az attól még lehet, hogy meg van ott is, csak pont nem azokra az órákra kerültem be.

-mennyibe kerül?

Az oktatás maga ingyenes. A tankönyvek rendszerét nem pontosan értettem, de mintha lennének bizonyos könyvek (elég sok), amit nem vesznek meg, hanem öröklik valaki mástól. Az ezért nyilván kedvezőbb. (És nem csak a háromgyerekes, hátrányos helyzetű, vagy valamilyen betegségben szenvedők jogosultak rá.)

A többi tancuccot (táska, írószer stb. nyilván ugyanúgy meg kell venni)

Azt, hogy kötelezően befizetendő pénzek vannak-e, nem tudom(mint pl. itt a DSE, vagy ilyesmi)

-tanítási szünetek?

Az is változó, de ott ahol voltam: őszi, téli, tavaszi szünet két hét, nyári szünet viszont csak hat.

2012. dec. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 lala98 válasza:
annyit tudok külföldi ismerősöktől,hogy mivel angliában nagyon buták a gyerekek,ezért aki itt kettes hármas,ott kint simán lehet négyes,VAGY akár ötös is.az iskolák ugyan úgy vannak mint itthon.(nyilván több lehetőség)
2012. dec. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Dubi ***** válasza:
Berzsenyiben is pont ilyenek a szünetek, ugyan ezt csináljuk :D
2012. dec. 19. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, sokat segített :))
2012. dec. 19. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!