Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Olaszországnak melyik régiójáb...

Olaszországnak melyik régiójában, vagy területén beszélik azt az olaszt amelyiket érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Pontosabban az úgynevezett "szépkiejtést", mivel az ország területén igen radikálisan eltérnek a dialektusok. Van északi- közép- és déli olasz nyelvjárás is úgy tudom, és északon a legszétszedettebb...

2013. jan. 11. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Délen is nagyon de nagyon messze van attól, hogy egységes legyen.


Hivatalos nyelv csak egy van, azt tanítják mindenhol, a többit nem nagyon lehet tanulni, sőt valószínű, hogy el fognak tűnni.

Kezdőként nagyon sokáig egy "semleges", sőt külföldies kiejtésed lesz. Ha kiköltözöl valahova és hosszabb ideig ott élsz, akkor esélyes, hogy felveszed az ottani kiejtést.

2013. jan. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Egyetértek!
2013. jan. 12. 13:13
 3/4 anonim ***** válasza:

A toszkán dialektusból alakult ki a mai egységes olasz az irodalom miatt. A kiejtés eltérhet, nem csak ez a három nyelvjárás van, amit felsoroltál, minden régióban más, persze vannak átfedések például a a kiejtésben, szóhasználatban. Ha erre utaltál, akkor igen. :)

Nem értek egyet a külföldies kiejtéssel, ez szerintem egyéntől függ. A dialektusok pedig soha nem fognak eltűnni (hála Istennek) a kultúra megtartása és régiók közti különbség miatt.

2013. jan. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Tudom, hogy minden régióban más, és én is az átfedésekre gondoltam :)
2013. jan. 13. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!