Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Elkezdtem foglalkozni a...

Elkezdtem foglalkozni a jövőmmel. Hogyan tudjam meg hogy alkalmas vagyok-e erre az egyetemre? 13/F

Figyelt kérdés
Most kezdtem a Fizikát és eddig meg kell mondanom tetszik. Anyukám meg nyaggat hogy foglalkozzak a jövőmmel, ne csak a gép előtt üljek. Mibe húzzak bele nagyon, milyen téren fejlesszem magam hogy felveygenek ide? Gondolom Fizika,Angol az alap. Az iskola az egy Sydney ben lévő egyetem: [link] . És hogyan tudjam meg hogy milyen szakra járjak?

2013. jan. 17. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem készülj a nemzetközi érettségire, vagy amit az egyetem kér. A szakot pedig amelyik tetszik:)
2013. jan. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amit már most megtehetsz, az az hogy jól tanulsz. Főleg nyelveket, ha külföldön szeretnél tanulni. Csinálj nyelvvizsgákat, és ha Sydney-ben szeretnél tanulni, az sem árt ha megvan rá az anyagi keret.
2013. jan. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenképp a nyelv elsősorban. Angolozz éjjel nappal. Szerencsés helyzetben vagy, ha ilyen fiatalon komolyan veszed ezt a tervedet és belefekteted az idődet, hidd el később áldani fogod, hogy így döntöttél. Na tehát rengeteg időd van, szóval hasalj rá az angolra és anyanyelvi szintre hozd fel magad belőle. Csinálj először egy középfokot nyelvvizsgán, majd egy felsőfokot, ha már késznek érzed magad rá, de ha nagyon ott vagy a szeren, akkor megkockáztathatod idővel rögtön a felsőfokot is, de ami fontos, hogy gyakorold a nyelvet, nézz angolul filmeket, stb. Nyelvvizsgák után is gyakorold, nehogy leeressz, mert olyankor iszonyatos ütemben törlődnek a megtanult dolgok sajnos!:) A fizikát illetően meg szerintem a legjobb, ha beszélnél a tanároddal, hogy neked van egy ilyen terved és szeretnéd, ha segítene ebben neked, mondjuk külön felkészítő feladatokkal, a tananyag részletesebb és bővített tanulásával. Ráadásul ez azért is jó, mert így lesz, aki kicsit noszogat is, így kisebb az esély rá, hogy belustulnál.

Sok sikert! Ki tudja, lehet Te leszel a 21. század egyik nagy fizikusa!:)

2013. febr. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A fizika és az angol mellett nem árt ha egy picit matekból és kémiából is beerősítessz.
2013. febr. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!