Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek megérné olasz...

Szerintetek megérné olasz egyetemre menni magyar helyett?

Figyelt kérdés

Budapesten olasz két tanítási nyelvű gimnáziumba járok, így a nyelvvel nincs túl sok gondom, elég jól megy. Minden bizonnyal nyelvtanár (olasz és még egy újlatin nyelv) szeretnék lenni, és nagy valószínűséggel itthon, Budapesten.

Viszont már sok ember tanácsolta, hogy attól még jobb lenne külföldi egyetemen végezni.

Bár szerintem az olasz egyetemek nem olyan elismertek, és ahogy néztem, nem is túl olcsóak.

Ti mit tanácsolnátok? Tapasztalatszerzés miatt érné meg esetleg? Vagy próbáljam meg inkább a magyar egyetemek valamelyikét?

Vagy azért az olasz egyetemek még mindig elismertebbek nemzetközi szinten, mint a magyarok?


2013. jan. 22. 03:14
 1/2 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem mindenképp megéri külföldre menni.
2013. jan. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Bár szerintem az olasz egyetemek nem olyan elismertek"


[link]

1088-ban alapították

[link]

1321-ben alapították

[link]

ez a Sapienza, 1303-ban alapították


ezen kívül is van még jó néhány világhírű egyetem arrafelé

[link]

2013. jan. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!