Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországban tanulás minimál...

Németországban tanulás minimális német nyelvtudással?

Figyelt kérdés

Középiskolás vagyok és Németországban szeretném tölteni a következő tanévet de a német nyelvet még csak fél éve tanulom és még fél év van addig. Így is be tudnék illeszkedni vagy kiközösítenének e miatt?


(Ha valaki már volt Németországban cserediák programmal, kíváncsi lennék a tapasztalataira.)


Előre is köszönöm:)



2013. febr. 22. 23:17
 1/1 anonim válasza:

Cserediákként az a lényeg,h a nyelvet tanuld..

Ha pedig ott akarsz élni,kihagyhatsz 1 évet és ott járhatsz előkészitőbe és 1 évig németek tanitanák neked a nyelvet,bár ez emberfüggő,kijárhatod azt se fél év,meg 3 év alatt is. De ezeket helyben kell elintézni,az biztos hogy vannak ilyen iskolák,barátnőm is egy ilyenbe jár németbe,én meg hollandiában. Bár én már végeztem vele,most középfokon bezsélem a nyelvet,másfél év alatt,igaz ez nagy kihagyás a suliba,de megéri ! :) remélem kicsit segitettem. Amúgy meg szerintem nyelv tudás,vagy tolmács nélkül nem tud az ember külföldön boldogulni.

2013. febr. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!