Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyenek az angol gimnáziumok?

Milyenek az angol gimnáziumok?

Figyelt kérdés
Elég jó vagyok angolból, (nem arra értem, hogy 5-ös vagyok, hanem jól is beszélek) és a külföldi tanuláson gondolkozom. Most 17 éves vagyok, és még 2 évem hátra van a gimiből. Mennyibe kerülnek az ilyen iskolák, milyen a tanítás, és milyen tantárgyak vannak kint?

2013. márc. 9. 16:39
 1/2 Dubi ***** válasza:

Nem nyújt többet az angol gimi. Egy biztos, a megélhetésre rengeteg pénzed el fog menni, főleg, ha nincs a sulinak kolesza. Csak kajára és napi költségekre, ha te főzöl, tanévenként elmegy 2500 font. És akkor még csak a létszükségleti dolgokat számoltam bele.


A tantárgyak nagyjából hasonlóak a mijeinkhez, a tanítás igencsak eltérő iskolánként, már ha a minőséget kérdezed. Úgy tudom, házit nem kapnak, de tovább maradnak bent. 9-kor kezdődik az első óra.


Én azt javaslom, inkább tedd félre azt a pénzt egyetemre. Sokkal hasznosabb lesz egy külföldi egyetemen eltöltött év (vagy netán degree), mint az angol nyelvű gimi.

2013. márc. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 mikensz válasza:

Én most ősztől kezdem meg az angliai tanulmányaimat.

Az ár attól függ,hogy állami vagy magániskolába mész,az állami olyan 2,5 milliótól kezdődik,a magán pedig 5 milliótól.

Az oktatás jóval magasabb,mint itt.

A diákok az utolsó 2 évben A-level tantárgyak közül választhatnak (én nekem,több mint 30 tantágy közül lehetett választani (turizmustól a médiáig,szóval a határ a csillagos ég,azt választhatod,amit te szeretnéd,a tantárgyak közül 3-4-et lehet választani.

Én neked a Bron-y-aur,Bigben irodát ajánlom,nagyon jók :)

2013. márc. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!