Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tanulhatok ingyen Londonban?

Tanulhatok ingyen Londonban?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy Londonbon,Angliában a kormány támogatja az EU tagokat és fizetik az egyetem tandíját,de egyelőre nem találtam erről semmit,valaki vélemény??

2013. márc. 24. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Maximum ösztöndíjjal tanulhatsz ingyen.
2013. márc. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

[link]


Egyrészről ösztöndíjat max. a 2.-től kapsz, de, ha még kapnál is akkor is a szállást, étkezést és egyéb tevékenységeket magadnak kell finanszírozni, ami így is évente legalább 2-3 millió Ft-ot felemészt.

2013. márc. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ill. (ahogy a linkelt oldalon olvashatod is) Skóciában vannak ingyenes egyetemek, de ott is maga a szállás és az egyéb tevékenységek elég nagy összegeket felemésztenek.
2013. márc. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
+Szerintem csak olyan egyetemre érdemes menni, ha már ilyenben gondolkodunk és finanszírozni is képesek a szülők, amelyik egyfajta presztízzsel bír. Hiszen nem feltétlenül jó egy egyetem/főiskola attól, mert külföldön van. És, azért ez egy több millió Ft-os befektetés egy nevesincsen egyetemre csak, azért, mert Londonban van.... jó lát kell gondolni.
2013. márc. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
EU-s allampolgarkent ugyan annyit kell fizetned mint a brit allampolgaroknak. Ez jellemzoen 9,000 font/ev. EU-s allampolgarkent a brit allamtol rendkivul kedvezmenyes diakhitelt kaphatsz, ami fedezi a tandijat - a megelhetesre penzt azonban csak akkor kaphatsz, ha mar legalabb 3 eve Nagy Britanniaban elsz. Osztondijat egyes egyetemek adnak, ez az o hataskorukbe tartozik - es nem alanyi jogon jar.
2013. márc. 27. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!