Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol tanulhatok Koreaiul vagy...

Hol tanulhatok Koreaiul vagy Japánul?

Figyelt kérdés

Öm... jó vagyok angolból: 4-5-re állok, de egyáltalán nincs hozzá nyelvérzékem, és nem is nagyon tervezek vele semmit. Valahogy mindig is jobban mentek a keleti nyelvek, és többet érnék velük, mint egy pocsékul használt angollal. Már évek óta ki akarok majd menni Soulba vagy Tokyóba..., úgyhogy ez így jól is jönne. Kérlek azt ne mondjátok, hogy majd gimiben, mert az kicsit soká van, de úgy is olyan helyre megyek, ahol valamelyiket majd tanulhatom. És... valami olyan kéne... amiért nem kell fizetni. A szüleim nem fűzhetőek meg. Szerintük hülyeség. Vagyis nem is tudják, de azt hinnék, hogy hülyeség. ( elsősorban koreai dolgok kellenének ^^" )

Előre is köszönöm! ^^

11/L


2012. ápr. 4. 17:42
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%

a koreai-ban nem tudok segíteni, de japánul itt:

[link]


illetve nézzél sok anime-t. nemrég felkerült a One Outs magyar felirattal:

http://www.youtube.com/watch?v=lNvCjJmL5d8


angol felirattal egy nagyon szép anime:

http://www.youtube.com/watch?v=r_1zJvBblq8&feature=relmfu

2012. ápr. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
google-> koreai . japán nyelvleckék, és kezd el magadtól tanulni. Ez az egyetlen módja ha nincs véletlenül ismerősöd aki ingyen tanítana. Ma már semmi sincs ingyen...
2012. ápr. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Elsőnek: Kösz, de most épp a fate say night-ot nézem...
2012. ápr. 4. 18:39
 4/18 anonim ***** válasza:
65%

Szia!^^

Előre mondom, hogy nem akarlak bántani vagy semmi ilyesmi csak szeretnék tanácsot adni pár dologban.^^ Én (is) megakarok, majd tanul japánul. Igaz én 15 éves vagyok, de csakis azt tudom tanácsolni neked, hogy ez a (koreai,japán) nyelvtanulás rá ér még. Az angol nyelvtudás szinte már nagyon is kell ebben a világban, ehhez pluszba még tanulhatsz egy nyelvet gimis/középiskolás éveid alatt. Megjegyezném, hogy nekem sincs nyelvérzékem az angolhoz, és mindig 5-ös voltam (+most sem vagyok olyan szinten, amilyenen kéne lennem 8.évfolyam végére, ha vissza mehetnék az időben nagyobb hangsúlyt fektetnék az angol nyelv tanulására).^^; Ezek után ajánlanám a "keményebb" ázsiai nyelvtanulást. A szüleiddel kapcsolatba..hát..az én szüleim is ezen a véleményen voltak mikor annyi idős voltam kb. mint te most. Mára ez már megfordult, aminek nagyon örülök.:) Saját véleményem és tapasztalataim alapján inkább koncentrálj a jelenlegi tanulmányaidra. Én ezt tettem/teszem, amivel kivívtam azt, hogy a szüleim elfogadják ezt a döntésemet (értsd: bejutottam a megye egyik legjobb gimijébe sok-sok tanulás árán). Amúgy az angolhoz még annyit, hogy kb.minden japán nyelvtankönyv meg a többi, angolul van.Bár nem 100%! És hogy a kérdésedre is válaszoljak itt van pár oldal.

Japán nyelvleckék vannak ezen az oldalon.

[link]


online koreai nyelvtanulással kapcsolatban:

[link]


Ezen az oldalon nem online nyelvleckék vannak, de egy ELTE-s diák szokott bele írni. Pár hasznos információt találhatsz itt.


[link]


Ha a japánt választanád, akkor érdemes lenne az írással kezdened. Ugyanis ez tart benne a legtovább megtanulni. De talán a koreainál is, mondjuk ehhez a nyelvhez nincs tapasztalatom.

Tényleg nem lebeszélni vagy bántani akartalak ezzel,remélem nem értetted félre!^^ Minden esetre szurkolok neked, hogy megtanuld a kettő közül valamelyik gyönyörű szép nyelvet.^^ És hallgass sok japán/koreai zenét és nézzél sok dorammát. :))

2012. ápr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
19:10 vagyok. Bocsi, hogy ennyit írtam! ^^
2012. ápr. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%

19:10^^megint.

Még van ez a japán-magyar,magyar-japán szótár. Kissé hiányos, de még mindig jobb, mint a google fordító.


[link]


15/L

2012. ápr. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Hallgatok, nézek ilyesmit. ^^ Most is Nana Mizukit ( japán ) és JYJ-t ( koreai ) hallgatok... és a doramákból..., a SungKyunKwan scandalt (koreai ) és az Ouran High School host club live actiont ( japán ) nézem. ^^

Egyébként semmi baj. Szeretem, ha hosszan írnak választ, pláne, ha hasznos is. Végül is igazad van..., de én egy türelmetlen típus vagyok, ( bár szorgos ) ki tudja, mikor fogok kipukkanni a gimiig. ><

Nekem az a véleményem, hogy minden nyugatinak van egy célja, amit ázsiában meg akar valósítani, és azért tanul olyan nyelvet. ( még, ha azt nem is tudják ) Van, aki az animék miatt, hisz nem minden titkot sugároznak ki a Japánok máshová. ( pl.: Az Inuyashából elméletileg Sesshoumaru feleségül fogja venni az akkor már nagy Rint... ) Nekem mind két országban vannak céljaim, esetleg kisebb, jelentéktelenebb álmaim.

Koreába igazából a kedvenc bandám invitál és a sok jó Dorama

Japánba meg az orvoslás. Budapesten nyílt egy japán orvoslással foglalkozó főiskola... ahol kötelező a japán tudás...

Hiába tűnik jelentéktelennek a banda, mégis sok mély pontból kihúztak a dalaik, és mindent megtennék, hogy legalább egyszer élőben láthatnám őket. ( igaz voltak világturnén... )Meg, énekelni tanulni. Az egyik barátnőm szerint kellemes a hangom, csak teljesen más dallamot énekelek, és szerinte ez kiküszöbölhető. ( igaz, szerintem szörnyű, azóta nem énekelek ) És akkor... fel is léphetnék velük egyszer. Igaz, akkor már kb 33-35 évesek lennének, ha csak fel nem oszlanak addig.

Így kimondva, nagyon gyerekes céloknak tűnnek, de kinek-mi.

2012. ápr. 4. 20:58
 8/18 anonim ***** válasza:
67%

"Öm... jó vagyok angolból: 4-5-re állok"

Sajnos az általános iskolás jegyek nem számítanak sokat, bár motivációképpen megfelelnek. De ne is add föl!


"de egyáltalán nincs hozzá nyelvérzékem"

Igazából nincsen olyan, hogy "nyelvérzék". Türelem, érdeklődés és motiváció viszont vannak, ezek közül talán a legfontosabb a második, tehát ha nem is érdekel az angol, akkor nem is fog menni.


"Valahogy mindig is jobban mentek a keleti nyelvek"

Mennyivel volt eddig dolgod?


"és többet érnék velük, mint egy pocsékul használt angollal"

Igazság szerint nem. Bár az tény, hogy egy "pocsékul használt angol" pontosan annyira fölösleges, mintha helyettük tudnál japánul, koreaiul, mandarinul, vietnamiul és thaiul (na jó, ezekkel azért egy egész húsos fizetést kapnál tolmácsként), de csak azt tudom mondani, hogy az angol még itt is szerepet kap. Mindazonáltal, még ha használni nem is tudod az angolt (amit 11 évesen kijelenteni még bőven korai), legalább érteni nem árt. Majd meglátod!


"Már évek óta ki akarok majd menni Soulba vagy Tokyóba...,"

Eltekintve attól, hogy magyar nevük is van ezeknek a városoknak, ez az imádat elmúlik. Mindenkinek van egy "Ázsia a legjobb hely" korszaka, mondhatni, hogy én is ezt élem most, de el fogod felejteni ezt, akármennyire 52@r és élhetetlen hely is Magyarország (ami meg tény). Már csak azért is, mert ezt a kiköltözést meg is kell oldani, föltéve persze, hogy kiköltözésről van szó és nem csak kilátogatásról és én értettem félre.:)


"Kérlek azt ne mondjátok, hogy majd gimiben, mert az kicsit soká van"

Pedig valójában a nyelvtani fogalmakat és a többit kb. akkorra fogod majd föl. Nem akarom megkérdőjelezni persze a képességeidet, de ha tanár nélkül akarsz vele valamit kezdeni, akkor még tényleg megérne várnod egy-két évet.


"de úgy is olyan helyre megyek, ahol valamelyiket majd tanulhatom"

Remélem, találsz is ilyet. Nekem még az orosszal is meggyűlt a bajom... aztán nem is indult orosz második nyelvként, úgyhogy a németet erőltették rám 4 éven keresztül. Imádtam, elképzelheted.


"És... valami olyan kéne... amiért nem kell fizetni"

Van ilyen dolog. Az angol nyelvtudás és az internet széles mezeje!


"A szüleim nem fűzhetőek meg. Szerintük hülyeség. Vagyis nem is tudják, de azt hinnék, hogy hülyeség."

Hát nem olcsó mulatság, plusz ez tipikus szülői dolog. Bár 11 évesen azt kell mondjam, nem is biztos, hogy tényleg a legbölcsebb döntés volna. Pár év múlva próbáld meg!


"( elsősorban koreai dolgok kellenének ^^" )"

Ez viszont meg is lep, azt hinné az ember, hogy mindenkinek a japán az első számú.:)


Nem akarlak elkeseríteni és elrettenteni, de angoltudás nélkül nem igazán lehet értelmes oldalt vagy könyvet találni. Tizenegy évesen nem csoda ha még nem tudsz jól angolul... hanyadikos is vagy? Negyedikes, ha jól számolom? Nem sokat tanítanak egész általánosban sem angolul, pláne nem ennyi idő alatt. Nem vagyok nagy aktivistája az angolnak, de egy használható szinten érdemes (mondhatni, kötelező) megtanulni - látod, ha egy másik idegennyelv tanulásáról van szó, akkor sem tudsz nélküle boldogulni. Mindamellett nem csak jó oldalt nem találsz a tanuláshoz, hanem nagyságrendekkel nehezebb minden ázsiai nyelv a legtöbb európainál (az angolnál meg pláne).

Én 18 vagyok, nemrég kezdtem bele a japánba angol, némi német (bár erőltetett tanulás nem tanulás, nem is beszélek egy szót se azóta se), sok orosz és egyre több lengyel után. Meglepett, hogy mennyire bonyolult és összetett nyelv. A nyelvtana káosz, de legalábbis semmi köze az általunk elérhető nyelvekéhez (magyart is beleértve), az írása meg szép, illetve ha csak olvasni és felismerni akarod a karaktereket, akkor nem is lehetetlen, de ha írni is akarod anélkül, hogy egy-egy kis pöcköt és vonalat se hagyj le róla, akkor fölkötheted azt, amit föl szokás - bár lányként a szoknyádat inkább.:)


Mindazonáltal, sok sikert! Az mindenképpen dicséretes, hogy ilyen fiatalon a nyelvtanulás foglalkoztat! (Meh, úgy hangzok mint egy vénember.) De előbb az a fránya angol nem ártana.;)

2012. ápr. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem!ó. rosszul számolod. 5.-es vagyok... mindenki azt hiszi, hogy 4.-es...

És köszönöm, hogy nem haraptad le a fejem, bár lehet hogy azért, mert "fiatal" vagyok... de ez az én korom rögeszméje, hogy mindenki lekicsinyíti őket, mert fiatalabbak és kisebbek... akár így van, akár nem.

A kérdésre, hogy hány ázsiai nyelvel próbálkoztam már: nyilván a koreaival és a japánal. 3 és fél éve nézek koreai doramákat, és már... úgymond tömörebb mondatokat tudok mondani. Animét meg csak fél éve, de japánul is el-el gügyögök egy két tömörebb mondatot. De minden esetre ezek a gügyögések jobban mennek, mint ha egy normális, hosszabb angol szót mondanék.

A kiutazásról. Igazából, ha nem lenne belőlem énekes ( ami valószínűleg nem lesz, de nem is nagyon bánkódom érte ) Akkor csak Koreába olyan kiutazás féle lenne. És magyar honban pedig tolmács... ( mivel úgy tudom, jó kapcsolatot ápol egymással a két ország )

Viszont a Japánnál, ha elmennék abba az orvos fősuliba, akkor oda is költöznék. Kb így fest a helyzet.

A ázsia mánia... meg. Ki tudja. Végül is értelmes, amit mondasz. Nagyon is. Köszönöm a kommented. Tanultam belőle.

2012. ápr. 4. 21:56
 10/18 anonim ***** válasza:
65%

ha rendesen meg akarsz tanulni japánul, azt csak nyelviskolában lehet. persze valamilyen alap szintig eljuthatsz magadtól, de felsőbb szinteken már kelleni fog egy tanár. hidd el, tudom, mit beszélek, 2 éve tanulok japánul és egy rövid ideig koreait is tanultam. Tanár nélkül nem megy.


16/L

2012. ápr. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!