Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerbiában élek és az ELTE-n...

Szerbiában élek és az ELTE-n gondolkodom. Olvastam, nagyon sokat, ám sehol nem ir arról, hogy milyen feltételek kellenek a külföldieknek. Stb. valaki segíteni?

Figyelt kérdés

Közgazdasági iskolába járok, de pszichológián, vagy bölcsészeten gondolkodom.

Az érettségi tantárgyaim itt Szerbiában csupa közgazdaság, stb. Mikor kellene elkezdenem tanulni rá, vagy hogyan? mit? Van még két évem, most 10.es vagyok. Szeretnék időben felkészülni.

Remélem valaki tud választ adni. Előre is köszönöm.


2013. ápr. 3. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem jövőre is kezdheted a felkészlést. Ugyanis pszichológiára kell egy emelt szintű érettségie. Ez lehet matek, biosz vagy töri.

Az oktatási hivatal honlapján kell regisztrálnod, a hozzád legközelebb eső megyében, kijelölnek ott egy sulit és leteszed.

Nem árt egy nyelvvizsga sem, mert az +pont.


Egyébként külföldiként neked elég a 2 tárgy, amit a szakon kérnek, +versenyekért, nyelvvizsgákért jár a +pont.


[link]

2013. ápr. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi szépen.

Majd elkell küldeni az eddigi bizonyitványokat, ugye? (ja, és nagyon beleszámit az eddig átlagok eredménye? ). Elnézést, ha buta kérdésnek tűnik.. de mikor is kell jelentkezni, pontosan? meg hasonlok. mert én olvasgatok, de semmi konkrétum nincs. Valamint, pontosabban mit is jelent ez nekem, hogy emeltszintű?

2013. ápr. 5. 15:17
 3/8 A kérdező kommentje:

Mármint, hogy emeltszinten. Tisztában vagyok a jelentésével, csak érdekel, hogy ponotosabban hogy is van ez:) és ha esetleg tudnál olyan oldalat küldeni, ahol ezek az feladatok vannak, mondjuk pl töri.. vagy biosz.. mert én találtam, de nem biztos, hogy azok jók.

előre is, nagyon szépen köszönöm.

2013. ápr. 5. 15:19
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem szlovákiaiként csak az érettségi bizonyítványt kellett elküldeni. A felvin le van írva, melyik jegy, hány pontot ér és nekünk külföldiként azt duplázzák.


Pl. jeles/kitűnő 100 pont és azt duplázzák, így lesz 200.

dicséretes/jó 79 pont, de duplázzák, így lesz 158

(de ezt leírják felvin, amit linkeltem)


Nomármost, pszichológiára kell kb. 429 pont. (Az kimaradt, hogy lehet magyar érettségi is.) Amiből egy emeltnek kell lennie.


Emelt úgy megy, hogy ahány százalék, annyi pont, azt duplázzák és adnak még +50 pontot érte.


Tehát pl. van egy jeles matekod, az 200 pont.

Megírsz egy matekot 80%. 160 + 50 pont

Csinálsz egy nyelvvizsgát (szinttől függően 28 vagy 40 pont). Min. van már 438 pontod és megvan a pszichológia.


De ez csak példa, nem tudom, hogy 2 év múlva mennyi lesz a ponthatár, de nem olyan sokkal több szerintem. :D


[link]

Köznevelés ---> Érettségi ---> Aktuális érettségiidőszak (leírják a szóbeli tételeket/témákat)


Matek írásbeli: [link]


Letötlehető mind. Csak beírod googleba, hogy "emelt szintű írásbeli érettségi matek/biosz/töri/magyar évszám" és kész. Megoldókulcsok is mellette.

2013. ápr. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Na még akkor. :D


Nem fog beleszámítani az eddigi eredményed, csak az érettségi bizid.


Emelet szint pedig...nehezebb, mint a normál. Többet követelnek. De ha megnézed majd az írásbeliket, amiket linkeltem, meglátod. :D

2013. ápr. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

húúúha. :D nagyon szépen köszönöm :D eddig senki sem adott ilyen pontos választ :D

Mindent megnézek, elolvasok.. és akkor majd lassan készülök, bár van időm :)

Tényleg, nagyon hálás vagyok :)

2013. ápr. 5. 16:16
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit. xD Ha még van kérdésed, akkor nyugodtan írj. :D
2013. ápr. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ajjaj, biztos lesz még :D Idővel, gondolom ;D
2013. ápr. 5. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!