UWC-re van esélyem?

Figyelt kérdés

9.-es vagyok, kereskedelmi angol kéttanon tanulok. Jövőre újra zeneiskolába fogok járni zongorára, tánciskolába járok, a sulis DÖK tagja vagyok. Három idegennyelvet tanulok (angol, német, japán). A jegyeim átlaga 4 egész fölött van, sajnos a matek hármasom lehúzza, de istenem, hülye vagyok hozzá, nagyon... De azért próbálkozok!


Szerintetek lenne így esélyem? Ja, és évekig jártam magyar versenyekre, egy dossziényi oklevelem van, voltam országos Kazinczy-n is, bronz fokozatot kaptam, ezen kívül ha indultam egy versenyen, azt vagy megnyertem, vagy dobogós lettem, ritka volt az olyan eset, hogy semmit nem értem el. Ezen kívül évek óta írok, most lett egy pályázaton a novellám közönségdíjas.


Nagyon kiszeretnék jutni, de mint tudjuk, kevés ember, úgy körülbelül 2-3 szokott végül ténylegesen elmenni külföldre az UWC-vel.

Ha esetleg van tippetek, hogy min kéne javítanom ahhoz, hogy legyen esélyem, akkor nagyon megköszönném, ha írnátok^^



2013. máj. 8. 14:33
 1/3 anonim válasza:
Én a csalódottak szemszögéből írok neked, tehát negatív elfogultsággal.Tagadják, pedig a rászorultság fontos szerepet játszik a válogatásnál.Amit magadról itt írsz aszerint te nem vagy "rászoruló" a szemükben,tehát úgy fogalmazz majd a pályázatnál, hogy az élet és a szüleid nem halmoztak el eddig sok lehetőséggel amit eddig elértél azt saját erőböl tetted, gondolom ez így is volt és legyél is rá büszke.A nemzetközi érettséginél vedd figyelembe,hogy Magyarországon jelenleg arra halad az oktatáspolitika, hogy nemigen fogadják el lassan felvételinél,például egy emelt szintű IB érettségi csak mindenféle külön eljárással nagyon nehezen vagy egyáltalán nem akreditálható magyar emeltszintű érettséginek,pedig emelt szint nélkül már nemigen lehet majd felvételizni magyarországon.Én a csalódottságomból kiindúlva inkább haragosa mintsem barátja vagyok az UWC-nek és nem vagyok egyedül és erről az egyesület válogatási eljárása is tehet.Saját szavaimmal fogalmazva nem "tanuló-bajnokot" hanem "társadalmi-bajnokot" keresnek.Próbáld meg....de egy pillanatig sem éld bele magad, sajnos így elég nehéz lesz meggyőzőnek lenned,ezt így most lehet, hogy nem is érted, de valószínűleg majd rájössz magadtól is.....Azért olvass el pozitív szinezetű tanácsokat is!
2013. máj. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, megpróbálkozni megfogok vele, de alapból úgy indulok neki, hogy semmit nem várok tőle... Sokat hallottam én is, meg hát az oktatás fejlődéséről is. Meg kitudja, lehet mire az érettségiig eljutok, már tök mindegy lesz minden, és se így, se úgy nem lehet majd megélni se, meg továbbtanulni se. :D
2013. máj. 9. 19:36
 3/3 popp válasza:
A "társadalmi-bajnok" dologgal kapcsolatban: nem. Nem olyanokat keresnek, akik rászorulók, hanem olyanokat, akik rátermettek. Ha megnézed, a legtöbb ösztöndíjas budapesti/nagyvárosi közép- vagy felsőosztálybeli, és cseppet sem "rászorulók".
2013. okt. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!