Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Nemzetközi tanulmanyok diplomá...

Nemzetközi tanulmanyok diplomával külföldön munka?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat szeretnek töletek kerdezni.

Nemzetközi tanulmányok szak elvileg külföldön nem

Létezik mert az nemzetközi kapcsolatok szak.

Akkor most ha kimegyek a diplomám milyen szaknak fog kint megfelelni?

Milyen munkát kapok kint vele?

Főleg svàjc és németország érdekelne.

Köszönöm!



2013. jún. 18. 05:23
 1/2 anonim ***** válasza:
én ott végeztem, nagyon kevesen tudnak egyáltalán elhelyezkedni egy ilyen diplomával, de megpróbálni érdemes hátha te vagy az az 5%. először is az EU szerveinél jelentkezz szakmai gyakorlatra (írd be google keresőbe hogy szakmai gyakorlat európai bizottság, stb az eu különböző szerveit) másodszor a Bundestagba is lehet ha már ez érdekel és felsőfokon beszélsz németül, szakmai gyakorlatra menni arról is sok mindent találsz.
2013. júl. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A szakot nem nagyon ismerem, de az, hogy nem "létezik" szerintem ugy értendö, hogy nem pont igy hivják, kicsit mást tanulnak.

A 'nehéz' mindig relatív, a német nyelvterület egy 90Mio-s igen gazdag része európának a 10M-s meg mindig a válságot nyögõ Magyarországhoz képest, sztem nem lehet olyan nehez, 'csak' jol kell hozzáállni.


Bocs ha triviális, de próbálj olyan területet találni, ahol plusszod van az átlag németekhez képest, pl. Magyar, keleteurópai vonatkozások vannak, vagy tegyük fel értessz az informatikához, stb.


Ha csak most végeztél, az nem jönne szóba, hogy elöször kiköltözzél pl. Berlinbe(7 évig nagyon bejött!), Bécsbe(sztem közepes), vagy ahova akarsz (de svájc nem jó!) ? Valami értelmeset csinálhatsz (kurzus, képzés, vagy úgy, hogy egy egyszerübb diákmunkával eltartod magad (kávéház, stb.) - onnan pályázva meg jobb nyelvtudással nagyobb esélyed lenne.

Van némi kulturális különbség az országok és MO között, nem árt, ha belekóstolsz. Itthon még egy jó német CV-t sem könnyen tudsz megírni.

2013. okt. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!