Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek ez így lehetséges?...

Szerintetek ez így lehetséges? (Munkavállalás+tanulás UK-ben 16 évesen)

Figyelt kérdés

Arra gondoltam hogy 10-es korom után (addigra lesz nyelvvizsgám) kimennék dolgozni és tanulni UK-be. (Azért írom ezt mert még nem döntöttem el hogy melyik országba.)

Persze csak napi 3-4 órába dolgoznék takarítóként/mosogatóként és kibérelnék egy szobát.

Szerintetek menne?



2013. jún. 25. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
nem igazán tudnád magad fenntartani egy 4 órás melóval
2013. jún. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem,köszi.És egy 6 órással?
2013. jún. 25. 09:32
 3/7 anonim ***** válasza:
hát nemhiszem és ha beteg leszel mit csinálsz?
2013. jún. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Még teljes munkaidőben is nehéz fenntartani magad, főleg ha szobát bérelsz, nemhogy 4-6 órás munkaidővel és még tanulnál is mellette. Nem lenne szociális életed, folyton fáradt lennél, lehet még a tanulás rovására is menne, ráadásul szerintem 18 év alatt nem is élhetnél egyedül.

Ilyen fiatalon teljesen felesleges és reménytelen ilyen módon külföldre menni. Ha rokonokhoz költöznél akik eltartanának még talán, de így nem menne.

Várj még pár évet, minimum érettségizz le, egyetemre már talán lehet külföldre menni (mondjuk pont nem Angliába, ha csak nem vagy milliomos).

2013. jún. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jún. 25. 11:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Fontos kérdés: Hogy állsz a nyelvvel?

A nyelvvizsga nem jelenti azt sajnos, hogy BESZÉLSZ IS, hogy megérted őket! Az első 2 hónap nehéz, és valljuk be, egy állásinterjún nagyon topon kell lenni, aztán a munkában is, amíg rutinná nem válik az egész.


Néhány évvel ezelőtt Skóciában dolgozott a barátom, ő jól keresett, 4-en béreltek egy lakást, megosztották a költségeket. Egyes termékeket olcsóbban megkaptak vagy hasonló árban voltak az élelmiszerek is, mint itthon, ami meg drágább volt vagy nem lehetett kapni, azt otthonról vitték (cigi, hazai ízek, 1-2 fűszer).

Kimentem én is érettségi után, mondván többet tudok angolul, mint ők, találok majd munkát gyorsan és elleszünk együtt. Aha, gondoltam, még takarítani se vettek fel, mert túl fiatal voltam és nem épp olyan alkat... pincérkedni, Mekibe, gyári munkásnak, bolti eladónak, szobalánynak, mosogatni se vettek fel, mert nem volt munkatapasztalatom (18 évesen hogy is lenne) és érettségin kívül végzettségem se, a nyelv gyenge középszinten ment, de a skót nyelvjárás eléggé megnehezítette.

Tanfolyamra nem akartam menni, mert drága volt, így néhány hónap próbálkozás után csalódottan hazajöttem.


Nem vagyok biztos benne, hogy ez lenne a jó választás neked ennyi idősen. Fejezd be a sulit, legyen szakmád, végzettséged, hogy tudd milyen úton szeretnél haladni.

Nem utolsó sorban, takarítás/mosogatás/gyári munka mellett SOHA nem fogsz megtanulni angolul, mert ezeket a munkaköröket többségében lengyelek, lettek, litvánok, szlovákok, magyarok, arabok, stb. töltik be vagy a szerencsétlenebb angol, akik lehet annyira beszéli a nyelvet mint te :D Ez van.

Aztán a lakás/szobabérlés sem olcsó, a repülőjegy vagy vonatjegy is egy vagyon, telefon, internet, rezsi (kártyával működik a villany és a gáz - ha elfogy a rátöltött limited, nem tudod tovább használni, míg újra fel nem töltöd), kaja, adók... annyit nem keresel 4-5-6 órában, plusz még tanulni is mellette... ááá, ennyi energiája és kapacitása nincs egy embernek! Nem beszéltünk még a honvágyról, a fáradtságról, a monotonitásról, az ottani lehangoló időjárásról, az esetleges csalódásokról, kudarcokról...


Ha nagyon nyelvet akarsz tanulni, 2 dolgot tudok ajánlani:

1.: SharedTalk, InterPals, stb.: keress barátokat, s miután biztosnak érzed a barátságot, menj ki egy kis időre hozzá (pár nap vagy hét, esetleg nyári szünet egy része), majd ő jöjjön hozzád. Így a szállás adott, kulturálódsz (megismered a fontos helyeket), és tanulod a nyelvet.

2.: AuPair, ez inkább lányos meló, de sok fiút is kiközvetítettek már gyerekek mellé. Gyerekek mellett lehet a legtöbbet és leggyorsabban fejlődni. Fizetnek is érte valamennyit, adott a szállás, ellátás, sok helyen még az útiköltség is. Diákoknak ideális 2-3 hónapra, vagy hosszabb időre annak, akit pl. nem vettek fel az egyetemre és nem tud mást csinálni.


Gondold át a tervedet újra.

Sok magyar család is nekivág a nagyvilágnak, mert azt hiszik kint kolbászból van a kerítés. Ha már az egyik szülő dolgozik, már szerencsések, a gyerekekre jár családi pótlék és kedvezmények, úgy talán könnyebb, mint tizen-huszon évesen elindulni gyakorlatilag 0 háttértudással, tapasztalattal.

2013. jún. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Azért írtam ki ezt a kérdést mert a szüleim egy ideig fontolgatták hogy kimegyünk mára már kicsi az esélye.Ezzel szemben én minél hamarabb ,,el akarok húzni" innen.Köszi még egyszer!
2013. jún. 26. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!