Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha az USA-ban járok egyetemre...

Ha az USA-ban járok egyetemre és utána kint találok munkát, akkor kaphatok zöldkártyát?

Figyelt kérdés
USA-ban szeretnék orvosi egyetemre járni és utána kint dolgozni. Így kaphatok zöldkártyát? És ha igen akkor mennyi idő után? 17/L

2013. jún. 30. 13:55
 1/3 anonim válasza:

Ha egyetemre akarsz járni odakint, még azelőtt be kell szerezned egy zöldkártyát, vízummal nem hinném engedélyezik, mivel az 3 hónap után lejár.

De ha vannak kint ismerőseid esetleg, akkor érdeklődj náluk :)

2013. júl. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia

van tanulóvízum, azzal tanulhatsz kint ameddig a képzés tart.

ezután haza kell menni, vagy találni egy olyan munkáltatót, ami elintézi neked, hogy zöldkártyát kaphass. nem tudom, orvosinál milyenek a lehetőségek, de alapvetően ez utóbbi nagyon nehéz, ugyanis magának a munkáltatónak is plusz munkát okoz, illetve bizonyítani kell, hogy az általad betöltendő pozícióra nincs megfelelő amerikai munkaerő.


egyébként én azt ajánlom neked, hogy végezd el itthon az orvosit, és utána menj ki. tudom, hogy röghöz kötés van, de az ottani fizetésből könnyebben visszafizethető a tandíj.

Az orvosi eleve nagyon sok idő, Amerikában meg sajnos még több (ennek részleteiről érdeklődj egyetemeknél).

2013. júl. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ahogy a masodik valaszolo irta, tobb ideig tart a kepzes. ahoz hogy itt vegezd el, olyan szintu angol nyelvtudasra van szukseged, mintha amerikai lennel, szivesen fogadjak a kulfoldi diakokat, de hamarabb kiraknak ha latjak hogy nem vagy odavalo! itt bostonban jelenleg tobb magyar is tanul, en 4 diakot ismerek akik vizummal vannak itt, es van egy par aki mar amerikai allampolgar de magyar szarmazasu. tanuloi vizummal ki tudsz jutni, de ne felejtsd el a koltsegeket, amely legalabb 45000 usd evente (bizonyos reszet fedezheti a magyar osztondij, ha meg van ilyen egyaltalan odahaza) en a DOTE-n vegeztem, es egy program kereteben kerultem ki a bostoni egyetemre 1 evre, sikerult rovid ido alatt beilleszkednem es megszerettek, majd utolso napomon megkertek hogy maradjak, ha nincs mas tervem a jovomet illetoen. eltem a lehetoseggel mert szandekomban sem allt hazaterni magyarorszagra. nekem a zoldkartya nosules utan lett meg, egy lany baratomat vettem el akivel egyutt is maradtunk (zoldkartya miatt hazasodtunk ossze, de egymasba szerettunk). sok sikert!
2013. júl. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!