Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen az amerikai közoktatás?

Milyen az amerikai közoktatás?

Figyelt kérdés

Valószínüleg két év múlva ki fogunk utazni egy tanévre amerikába. Az a kérdésem, hogy ott milyen az oktatás színvonala? Állami sulikban.

Ha itthon erős négyes vagyok és a nyelvet jól ismerem akkor kint mennyire fog menni a suli?



2013. júl. 8. 19:35
 1/5 anonim válasza:
77%
2-3 leszel kb de inkább 2-es
2013. júl. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Más az amerikai oktatás teljesen. Egy csomó dolgot nem fogsz tudni amit ők tanultak, vagy nem is igazán tanultak csak a kultúra miatt abban nőttek fel.

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__2..

Olvasd el a topikot..és akkor lesz valami képed mi vár rád odakint. Szerintem nagy élmény lesz kint élni, és rengeteg képességet, szemléletet elsajátítasz ott kint ami hasznodra válik egész életedben, de tárgyi tudásra ne számíts az amerikai iskolától.

2013. júl. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
90%
Amerikában tudtommal, te választhatod meg a tantárgyaidat, tehát pl. simán kijárhatod úgy is, hogy csak kamu tantárgyakat veszel fel pl.: sport, informatika, média. Tehát ha nem akarsz akkor nem kell tanulnod csak minimálisat, ha viszont egyetemre is szeretnél menni és komolyabb tárgyakat is felveszel szerintem ugyan olyan átlagod lehet mint itthon. Persze az egész függ attól, hogy itt milyen suliba jársz és ott milyenbe fogsz. Magyarországon is megtalálható szakmunkásképzőtől gimnáziumig minden szint. Ugyanígy ott is. Egy osztálytársam 11.-ben kint volt 1 évre és megszerezte az ottani "érettségit" aztán hazajött letette az osztályzóvizsgákat és velünk járta ki a 12.-et.
2013. júl. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. 9.-be mennék, inkább reál tárgyakban vagyok jó és egy nagyon picit ismerem az amerikai kultúrát. Elolvasom a topicot amit írtál, hátha segít.
2013. júl. 8. 20:23
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ melyik suliba mész


A közoktatásukat már régen felfejlesztették és jó színvonalú de kereshetsz magadnak alacsonyabb színvonalú sulit is

2013. júl. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!