Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A magas tandíj ellenére is...

A magas tandíj ellenére is megéri Angliában egyetemen tanulni?

Figyelt kérdés

2013. júl. 24. 14:48
 1/10 anonim válasza:
meg ha sok a zséd
2013. júl. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Dubi ***** válasza:
100%
Attól függ, mit szeretnél. Ha MO-n dolgozni és élni, akkor szerintem nem éri meg. Ha külföldön szeretnél jó beosztásba kerülni, akkor igen. Ez utóbbi befektetésnek is vehető. Magyar diplomával külföldön nagyságrendekkel nehezebb dolgod van.
2013. júl. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
igen, megéri, csak elég sok pénz kell hozzá, mert nem olcsó mulatság, az biztos.
2013. júl. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Egyébként én úgy tudom, hogy a tandíjat a fizetésed azt hiszem max. 5%-ából vonják le. Vagy nem?
2013. júl. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

hát annyit tudok a tandíjról, hogy nem kell előre kifizetni, hanem kölcsönt lehet rá felvenni, ami nagyon kedvező, és csak bizonyos évi x kereset fölött kell elkezdeni törleszteni.

egyedül a megélhetés drága.

2013. júl. 25. 23:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Megéri mivel Angliában magasabb szintű az oktatás mint Magyarországon. Szóval az a diploma amit ott megszerzel az többet ér mint egy magyar. Illetve ha Magyarországon tanulsz államilag támogatotton akkor tudod hogy a képzési időd dupláját itthon kell töltened máskülönben ki kell fizetned a tandíj összegét. Ami minden olyan ember álmát ketté töri aki szeretne kimenni akár csak 1-2 évre dolgozni. Mert nem sokan akarnak már 30 felett vendégmunkások lenni.
2013. júl. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Dubi ***** válasza:
6-os, ez nem mondanám, csupán másra mennek rá. Egy biztos: külföldön nagyságrendekkel jobban lehet érvényesülni egy jó presztízsű egyetem diplomájával.
2013. júl. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt a 'magyar diplomának semmi haszna' szöveget el kéne felejteni. Aki itthon jól tanul, azt tárt karokkal és jó fizetéssel fogadják itthon és külföldön is. De ne gondold, hogy azért, mert külföldön szereztél diplomát, nagyon el fognak ismerni, ha kettesekkel rugdostak át...

A kérdezőnek: mérlegelni kell. A diákhitel itthon is erről szól, és nem garancia, hogy ott lesz munkát, de fizetni ugyanúgy kell. Megélhetés is ezerszer drágább, mint Magyarországon. Ha nagyon pénzes vagy, akkor akár még albérletben is lakhatsz, ha viszont nem, akkor kollégiumon kívül másról ne is álmodj, ami annyiba fog kerülni, mint itthon egy havi megélhetés.

2013. júl. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: ha a mostani iskoládnak esetleg van angol egyetemmel kapcsolata, egy jó ösztöndíjprogrammal van lehetőséget fél-egy évet kint tölteni, szerintem az ahhoz is elég, hogy ha később ott akarsz dolgozni, nem hajítsák ki első körben az önéletrajzodat.
2013. júl. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Itt is segítene, ha nem titkolnad el, milyen szakok/területek érdekelnek.


Mint a válaszolok rámutattak, tobb dolgot kell merlegelni. A tisztan penzugyi resze is attol fugg, mikor akarsz MOn elni. Pl. Én félnek, nem kenyszeritene-e egy hitelre elvegzett GB degree, hogy ott maradjal dolgozni, a torlesztoreszletek magassaga miatt?(nem tudom).


A skótok lehet h nem kérnek tandijat, klikk ide:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..


ha jó egyetemre jartal magyarorszagon ÈS jó a nyelvtudasod(sok hónapot voltál az oszagban, stb), nem lehetetlen "nyugaton" allast talalni, de nagyon szakmafuggo, persze ország is. Inkabb muszaki-ttk diplomaval van eselyed, ilyenekbol pl. NOban hiany van. Tartok tőle, angliaban nem tartjak sokra a magyar diplomákat, nem nagyon vagyunk nekik fönn a térképen(hasonlatkeppen: mintha MOn egy litván diplomát kéne megitelned) és sokan jönnek hozzájuk. Kivételek azért vannak.


Nagysagrendel konnyebb egy angol diplomaval ''nyugaton' bekerülni vhova (ha kb hasonlo jellegu kepzesre jarsz, a legvidekibb Newton-upon-bunny-field-i mernokfőiskola nem ubereli a BMEt pl. Szoftware engineeringben, de angolnyelvtudasban igen)


Szal reputacio létező dolog, és a keletEUs kepzeseknek nyugaton alacsonyabb, de azért szakfuggo: matematikai jellegu dolgok sztem vszlag elismertnek számítgatnak. De ez nagyon attol fugg milyen oerszagrol és szakmáról beszélünk, pl elméleti fizikusnak az elterol is lehet menni jó helyre.


A képzés *valós*színvonalát próbálják Ranking-okban rangsorolni, de

erről is tudni kell, hogy nem exact tudomány(mint semmi Sem az eletben). Az azért lejön belőlük, hogy akárhogy is mérik, a tipikus angol egyetem "jobb" mint a BME v Elte.


L. Linkeket itt

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..


Kulfoldon elni fiatalkent elettapasztalatnak sztem tokjo, az egyetemi eveid eléggé formalnak majd téged is!. De létező veszély, h eltavolodsz magyarországtól, ha sokáig nem josz vissza utana.


Az egésznek van egy olyan hattere, hogy magyarország, Budapest ipari-technológiai értelemben kissé EU-periféria (Nyugatabbrol nézve, nem indiabol!) Jelenleg mintha a fejlődés sem lenne kecsegtető de ez talan megvaltozhat.

2013. aug. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!