Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Idén kezdem a középiskolát,...

Idén kezdem a középiskolát, de nagyon szívesen tanulnék külföldön egy darabig. Ötletek?

Figyelt kérdés

Angolul középszinten beszélek, svédül alapfokon és nagyon szívesen kimennék külföldre (szinte bárhova) egy évet vagy fél évet tanulni egy másik középiskolába. itthon angol két tannyelvű osztályba járok. Valamilyen angol vagy svéd iskolába mennék szívesen, külföldön, de ha valaki ért a nyelvemen, akkor bármilyenbe. rokonaim sajnos nem laknak külföldön, de kollégiumba mennék szívesen.

Azért nem az iskolámtól kérek segítséget, mert nekik csak pár hetes cserediák programjuk van.

Köszönöm!


2013. júl. 27. 20:03
 1/8 A kérdező kommentje:

Tehát, ha valami olyan nyelvű országban van, amin értek akkor sima középiskola is jó. De ha egy új nyelv, akkor kifejezetten kint lévő magyaroknak fenntartott iskolát keresek, vagy olyat ahol magyarul is lehet tanulni.

kicsit zavaros lett, bocsánat.

2013. júl. 27. 20:08
 2/8 A kérdező kommentje:
Vagy direkt külföldieknek fenntartott iskola, kollégium.
2013. júl. 27. 20:10
 3/8 anonim ***** válasza:
2013. júl. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt most olvastam. Úgy tudom, hogy ez csak a hátrányos helyzetűeknek szól. Én a középrétegbe tartozom, de a szüleim nem áldoznának erre annyi pénzt, mint amilyen összegeket találtam az interneten (1,5-2 millió Ft).
2013. júl. 27. 21:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Irigyellek, hogy ilyen kalandvágyó és belevaló vagy.:)

Miért nem csinálod azt, hogy elvégzed itthon a középsulit, és utána jelentkezel egy külföldi intézménybe? Most a csapból is ez a "Tanulj tandíjmentesen Dániában, Svédországban, Németországban, Franciaországban" dolog folyik, azt hallottam eddig senki nem bánta meg.:) Vagy elkezdenéd itthon az egyetemet, és erasmus ösztöndíjjal kimész külföldre tanulni.:)

2013. júl. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ne irigyelj, mert ezt pont azért szeretném, mert itthon nincs ösztönzés. Már elkezdtem rengeteg hangszeren játszani, rengetek sportot is elkezdtem, de nincs elég motivációm ahhoz, hogy be is fejezzem azt amit elkezdtem.. Sajnos, elég lusta is vagyok, és külföldön rákényszerülnék a tanulásra.

Hihetetlenül szeretek utazni, sok nyelven tanulni, és ezek remek lehetőségek lennének, csak nem tudom, hogy hogyan. Még nem dolgozhatok :/

2013. júl. 27. 21:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, azért mondtam, hogy inkább meg kéne várnod a középsulit, mert nem tudom, hogy mennyibe fájna a szüleidnek egy középiskolás élet külföldön.. :(
2013. júl. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos, igen sokba :/ csak én meg úgy irigylem azokat az embereket, akik már fiatalon is több nyelven beszélnek :D
2013. júl. 27. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!