Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van itt olyan, aki egyedül,...

Van itt olyan, aki egyedül, szülői támogatás nélkül végez egyetemet? Főleg külföld érdekel, de magyar példa is.

Figyelt kérdés
Külföldön élek, szeretnék egyetemre menni 2-3 év múlva. Családom itt nincs, az otthoniak nem tudnak pénzt küldeni, max esetleg végszükség esetén. Az egyetem ingyenes, de csak 3+2 évig, tehát ecet ismételni nem lehet. Találtam ösztöndíjat, ami havonta támogatna, ha nappali tagozatra megyek, de nem tudom, mennyivel. Mellette dolgoznék. Szerintetek lehetséges?
2013. aug. 20. 06:03
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem igen, nagyon sok magyar diák van úgy kint külföldön mint ahogy te, tanulnak, dolgoznak.
2013. aug. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én itthon nyomom szülői segítség nélkül, 4 évig dolgoztam, eltartottam magam végig, de azért tettem is félre. még így is kell majd a diákhitel.


tesóm norvégiában kezdi most a egyetemet, már 7 éve ott él, de költségtérítésesre megy, diákhitellel. kicsit nehéz volt megszerezni a diákhitelt, mert még magyar állampolgár, de miután bizonyította, hogy már 7-8 éve dolgozik, és adózik ott, így megadták neki. és dolgozni is fog mellette, csak kevesebbet, mert ő is, mint ahogy én, nappalira megyünk.

2013. aug. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én sem számíthatok senki másra magamon kívül, Szegeden tanulok. Szerintem menni fog. :) Sok-sok kitartást! És lehet, hogy néha nehéznek érzed, de megéri, mert mindenért te küzdöttél meg az életben, és ez büszkeséggel tölti el az embert.
2013. aug. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, tehát akkor nem lehetetlen. Diákhitelt nem szívesen vennék fel, most olyan munkám van, ahol adnak kaját meg szállást, plusz a minimálbér 3/4-ét, amit általában felreteszek, nem nagyon költök másra. Nyaranta visszajönnék dolgozni. Így van esély hitel nélkül? Azt leírnátok, hogy mit tanultok, hány órát tanultok és dolgoztok egy héten?
2013. aug. 20. 18:18
 5/6 anonim válasza:
Milyen szakra mennel es melyik orszagban? Ez sem mind1. En kulfoldon tanulok, engem se tamogatnak szulok. Ha Magyarorszagra erted, hogy visszajonnel nyaranta dolgozni, az csak akkor segitene, ha nagyon jo allasod lenne es/vagy egy a hazanktol "szegenyebb" orszagban tanulnal, ahol olcsobb az elet (szallas,kaja stb). Ellenkezo esetben nem sokat er a magyar ber, mert nyugaton minden sokkal dragabb. Ha gondolod irj privatot, en tudom milyen nehez elindulni.
2013. aug. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én is külföldön tanulok, eleinte kértem pénzt szüleimtől, már eltartom magam sőt félre is tudok tenni. Én nem végzem olyan gyorsan a sulit, szóval kb 20 kredit félévente, legalábbis így az első évre elég volt míg belerázódtam, és találtam egy jól fizető munkát így elvagyok
2013. aug. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!