Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szeretném külföldön elvégezni...

Szeretném külföldön elvégezni az MA-képzést, hogyan lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Meg fogom érdeklődni majd természetesen az egyetememen, de még nem kezdődött el a félév és nem akarok senkit ezzel nyaggatni.

Ha van valakinek tapasztalata vagy bármi infőja hogyan kell, s mit kell tenni, hogy külföldi egyetemre felvegyenek, azt nagyon megköszönném! (Milyen eredmények, plusz végzettségek, vizsgák, stb...)

(Erasmus nem téma!!)


2013. aug. 27. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Országtól függ minden, meg attól, hogy milyen nyelven beszélsz még.
2013. aug. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ország szempontjából abszolút nyitott vagyok. Angol, spanyol felsőfok, orosz közép.
2013. aug. 27. 13:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Szakokat azert megadhadsz, megis inkabb natematika v numizmatika?

Nulla nyelvtudással nem lehet egyetemet elkezdeni. Sztem angolul kell végezni, ha lehetöseged van rá, fontosabb mint a spanyol v orosz(amiket közben persze fejleszthetsz).


Van néhány angol nyelvü kepzes szerte europában, (OFF: pl. a CEUt nezted már, hogy esélyes vagy-e? Nagyon jó egyetem, nem is neveznem magyarnak, de te ugye kulfoldre akarsz menni, ami tamogatando dolog.)



A pénzügyi részéröl persze már egy csomó kérdés volt, keress rá! Angliabol a british council is szívesen ad információt (ez még az internet elötti korokból maradt fönn)

Ez is hasznos lehet (kicsit dodgy a keresörendszer, latnivaloan nagyon heterogen adatbazisokbol raktak össze).

[link]


csak a sajat megvalaszoltjaim kozül nehany:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..



A "Hol" kerdeshez:

Egyetemi rankingekröl itt irtam:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..

2013. szept. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes válaszod!!! Szak szempontjából (angol) alkalmazott nyelvészetre gondoltam (eddig), de még nem tudom pontosan hogy alakulnak majd a tanulmányaim.
2013. szept. 2. 10:43
 5/5 anonim ***** válasza:

még mindig én...

hmmm, alkalmazott nyelveszet jol hangzik:) sajnos nem sokat konyitok hozza. jol ertem, h angol szak BA-d lesz? azt, hogy kell érteni, hogy "még nem tudom pontosan hogy alakulnak majd a tanulmányaim" ha már elkezted a Bachelort?


itt van egy nagyon jó egyetem, ha jó diplomád lesz:

[link]


azt felejtettem ki, hogy:

"még nem kezdődött el a félév és nem akarok senkit ezzel nyaggatni. "


ajjaj, ez a hozzáállás nem jó...

meglephet, de az a helyes hozzáállás, hogy alapvetöen - ha öszintén érdeklödö realista ember vagy - az egyetem van érted, kicsit olyan mintha prospective customer lennél. Ha nem is Te fizeted a tandíjat, azért azt kifizeti nekik valaki, diákok nélkül becsukhat.

Ez nem azt jelenti, hogy az összes egyetemen rengeteg munkaerö van, aki még a rosszul írt emaileket es még a nyari szabadságolások idöszakában is 12 óras hataridövel megvalaszolják, de alapvetöen kb. ez lenne az ideális.


Kicsit off, de ebben a kontextusban is érdemes megtanulni ugy irni, hogy az idöhianyos olvasó is 1perc alatt átlássa ki vagy, mit akarsz, és 5p alatt, hogy pontosan mi is a kérdésed(kérdéseid) Meg jó ha 1p elég rájönnie, ki az akinek továbbitsa a levelet ha nem ö illetékes.

És legyen benne elég információ magadról (itt, pl: allampolgarsag, idökeretek, szak, stb.)

bocs, csak eszembe jutott. A GYK legtöbbször kiváló ellenpélda...

2013. szept. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!