Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyire tudnék később elhelye...

Mennyire tudnék később elhelyezkedni, ha Bécsbe mennék egyetemre valamilyen gazdasági szakra?

Figyelt kérdés
Eddig a nemzetközi gazdálkodás szak érdekel, szeretek nyelveket tanulni és érdekel más országok kultúrája, de nem szeretnék tanár vagy tolmács lenni. Kíváncsi vagyok mások tapasztalataira, meg hogy a kint élést hogy oldjátok meg.

2013. szept. 1. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Becsben jartam anno fizikus szakra, elotte gimibe...


Az osztrak diploma a nagy becsi egyetemekrol jobban elfogadott europaban mint a magyar (Elte, v kozgaz, Bme.)

Ausztriaban sztem nagy esellyel valamilyen jobb allast, ha jol vegzed

az egyetemet kb. minimalis ido alatt, perfekt nemet, jol tudsz angolul, esetleg mas nyelveket (ERASMUS!)

Fontos lehet, hogy valamilyen extra skilleket gyujts, amivel kitunsz a tomegbol, pl. Tanulj az atlagnal tobb informatikat, vagy jogot, vagy nyelveket, vagy valami iparhoz koheto tudast pl. Biotechnologiat, ilyesmi.


A WU kicsit "elit" hely lett(nem szimpi a hallgatok stilusa, de az egyetem jo benyomast kelt), asszem vannak angol nyelvu kepzesek is, a hauptuni is kezdett el nehanyat (van errol egy kerdes ahova kigyujtottem, ha erdekel irj)


De Berlin sokkal jobb hely mint becs es olcsobb is...

:)

2013. szept. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, majd szeretnék más nyelveket is tanulni, azzal akkor kitűnhetek...^^
2013. szept. 8. 16:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Meg mindig en vagyok...


A fentiektol fuggetlenul, ausztria nagyon gazdag orszag, igen jol vezetett allam. Egy normalis diplomaval nyilvan nem ehezik az ember pl. MOrol nezve- persze mashonnan is lehet nezni.


Sajnos nekem 13 ev alatt sem valt igazan az otthonomma becs, berlin meg 7ev alatt igen. Budapest is nagyon jo varos, sztem jobb mint becs, foleg fiatalon- csak eppen a megelhetes nehezebb. Azert kulfoldi diploma+ tapasztalat nyilvan megkonnyiti a dolgot:)

2013. szept. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Eltudnál helyezkedni egy osztrák diplomával. Viszont nagyon nehezek ezek a szakok, főleg a WU-n, vagy az Uni-n.
2013. szept. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!