Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Banki szakmában akarok elhelye...

Banki szakmában akarok elhelyezkedni. Milyen tantárgyak szükségesek hozz, miből kéne emelt érettségi és esetleg valamilyen egyetemet és annak szakát ha tudnátok ajánlani (államilag támogatott legyen)?

Figyelt kérdés
10. osztályos vagyok gimnáziumban és fakultáció választás előtt vagyok.

2013. jan. 30. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:

matek mindenképp emelt ( kivéve ha csak banki ügyintéző szeretnél lenni, ahhoz elég egy OKJ is...:D), vagy fizika, informatikát ajánlanám választottként.

Pénzügy számvitel?

Az államis kérdésedre nem fogok tudni válaszolni mert 2 év alatt még sok minden fog szerintem változni:S

2013. jan. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
közgazdaságtan, ha választható, nem volt könnyű, de szerettem
2013. jan. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az,h mindenképp matek emelt sztem nem lényeges. Max akkor ha bevezetnék,h mindenki kell min.1 emeltet csinálnia vagy ha ugyanilyen magasak leszenk a jövőben is az államilag támogatott gazdasági ponthatárok. Én se csináltam emeltet matekból és így is jól elboldogulok.

Am ahogy az első is írta pénzügy és számvitel, esetleg gazdálkodási és menedzsment.

2013. jan. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hááát, hogy bejusson szerintem szükség lesz emelt matekra:/.... úgy sem számíthatunk mostanában pothatár csökkentésre:(
2013. jan. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És esetleg valamilyen egyetemet ha tudnátok ajánlani.
2013. jan. 30. 14:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem

-ha Budapest, akkor BGF, BCE, esetleg BME

-ha nem Bp, akkor SZTE, DE

Ezekről hallottam (jókat), többit nemtom

2013. jan. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Matematika mindenképp! (+ Esetleg történelem, vagy nyelv, de akkor inkább nyelv)


Alkalmazott közgazdaságtan, vagy pénzügy és számvitel pl.


Budapesti Corvinus Egyetem, vagy BGF.

ha vidék, akkor Debreceni Egyetem. Dunántúlon nem tudom hova érdemes menni.

Ha állami helyre szeretnél majd bejutni, jelenlegi állás szerint naaaagyon sok pont kell majd, ezért jól járnál, ha lenne 1 szuper emelt érettségid, meg 2 nyelvvizsgád, vagy 2 jó emelt... Másképp nehezen lesz meg az állami hely.

2013. jan. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!