Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Vannak olyan ösztöndíjak,...

Vannak olyan ösztöndíjak, amelyek a külföldön tanuló diákok költségeit fedezik?

Figyelt kérdés
Pl. Dániában a lakás/kollégium, élelmiszer, stb. dolgok fedezésére szolgál olyan diákok számára, akiket a szüleik nem tudnak anyagilag támogatni?
2013. szept. 7. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Van. pl. az Erasmus ösztöndíj, amivel egy szemesztert külföldön tölthetsz ha hazai egyetemre jársz.

Ha úgy gondolod az ösztöndíjat hogy egész egyetemet külföldön végezd, akkor bonyolultabb a kérdés. Van olyan ország ahova kapsz ösztöndíjat pl. Japánba, de ez évente 1-3 hallgató aki így ki tud menni.

Legtöbb helyre maga a kiválasztott egyetemen kell szétnézni, hogy milyen feltételek vannak egy külföldi diáknak. Magyar állam nem fogja állni neked arra ne számítsál, olyan nincs.

2013. szept. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]

Alapkepzesre nem konnyu...


Felek, hogy ha nem talalsz akkor a diakhitel cimszo alatt kell nezelodnod.

Ugy tudom angliaban es skociaban is adnak magyaroknak diakhitelt, Errol persze van csomo kerdes a gyk-n (is)

Persze EUban tudsz dolgozni egyetem mellett, de az bizony elhuzza a dolgot:(

Egy lehetoseg valami jo keletnemet egyetemre menni, mar berlin sem draga hely, de drezda, jena, lipcse gondolom meg olcsobbak(nem tudom), persze ott munkat is nehezebb szerezni eppen azert...

Ja, NOban meg kell nezni mely tartomanyokban ingyenes az oktatas.

A diakhitel nemetorszagbjan BAFO:G neven fut, azt hiszem magyarkent valamiert talan nem vagy jogosult, de nezd meg az oldalt.

2013. szept. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, utána nézek!


Diákhitelt nem szeretnék felvenni. A szüleimen látom, mennyi nyűg van egy hitellel, úgyhogy amíg az életem nem múlik rajta, addig nem akarom magam adósságokba verni.

Külföldi tanulásként csak Dánia érdekelne, Németország nemigazán vonz. (Oda gondolom kellene a német tudás is valamilyen szinten.)

2013. szept. 8. 09:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Meg mindig en...

Szoval persze nem nemetul akarsz tanulni, de azert nem csak a danok talaltak fol egyedul az angol nyelvu oktatast, a svedeknel meg a hollandoknal meg mashol is lehet nezelodni (google, gyk)

Azt lattad mar, hogy a skotoknal nincs tandij? Draga orszag, de ha anyagilag ugyanannyi mint Dania, akkor sztem jobb - daniaval ellentetben GB, valahogy a vilag (egyik) kozepe (kb. a legjobb 4 skot egyetem europaban is jonak szamit, de ez is szakfuggo).


Nemet nyelvteruleten en ezeket a peldakat talaltam (az egyik valasz az enyem)

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..

Berlin sztem nagyon jo hely, csak mondom:)


Itt az angol kepzesrol:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..


Mely egyetemek jok? Erdemes kb. Kepben lenni az egyetemek rankingjairol, l. a valaszom itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..

2013. szept. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!