Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit gondoltok, le tudok...

Mit gondoltok, le tudok érettségizni emelt bioszból - mondjuk 60%-osra - úgy, hogy most májusban ötösre érettségiztem középszinten?

Figyelt kérdés

2013. szept. 7. 23:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
miért ne tudnál, májusig rengeteget lehet még tanulni.
2013. szept. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És mondjuk októberben?:)
2013. szept. 8. 11:02
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az sem lehetetlen, de akkor se éjjeled se nappalod októberig. Kicsit hamarabb kellett volna kezdened a készülést, vagy ha készültél már nyáron, akkor simán.
2013. szept. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
persze, nem mondom, h egész nyáron, de készültem, és tanultam... meg egyébként, amikor készültem a középszintűre, akkor nagyon sok helyen hozzávettem az emelt szintű részt is:)
2013. szept. 8. 23:11
 5/14 A kérdező kommentje:
meg most tulajdonképpen nekem csak bioszt kell tanulnom
2013. szept. 8. 23:11
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
akkor miért ne tudnád megcsinálni...
2013. szept. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Már úgyis lekésted az őszire a jelentkezést.
2013. szept. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Határidő: szeptember 5. + 8 nap
2013. szept. 12. 10:42
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

Persze, hogy le tudnál, ne viccelj, 2 hónap alatt betegre tanulhatod magad, a 70% is simán meglehet (akár több is). Jól látom, hogy orvosira is szeretnél jelentkezni? Mert nem valószínű ám, hogy jövőre is ilyen röhejesen alacsony lesz a ponthatár. Egy csomó olyan gyereknek megjött így a kedve ahhoz, hogy orvosira jelentkezzen aki meg se próbálta volna, ha 400 fölött van a ponthatár. Így sokkal többen fognak jelentkezni, plusz még rengetegen vannak olyanok, akiknek idén nem sikerült a felvétel (bármennyire is furcsa, hogy még a 383-as ponthatárt se sikerült megugrania) de van ilyen, nem is kevés. No meg függ attól is, hogy milyen nehézségű lesz a májusi érettségi, szóval szerintem senki ne hajtson arra, hogy 380 akárhány ponttal jövőre is be lehet jutni orvosira (bízzunk benne, hogy nem lehet, mert az durva lenne)


Nem tudom, hogy csak próbából írod-e meg az őszi érettségit, vagy túl szeretnél lenni rajta és csak a kémiára hajtani utána (bízom benne, hogy az előbbi) Mert azért az durva, ha valaki 60%-os emelt BIOLÓGIÁVAL elmegy orvosira (elmehet, mert lehet, hogy fölveszik) A kémia még hagyján, azért ott a számoláshoz nem elég a tanulás, rá kell érezni az egész lényegére, amire nem képes mindenki és nem is biztos, hogy muszáj elvárni tőle, hiszen orvosin nem ezen lesz a hangsúly. Ott egy elfogadható eredmény a 60%. De biológiából 75-80%-nál keményen meg kellene húzni a határt, mert aki ENNYIT nem képes elérni belőle, azt jól seggbe kéne rúgni és orvosi közelébe nem engedni. Erre mindenki azt mondja, hogy, jaj de az orvosi más, ott mindenki tiszta lappal indul. Ez egy hatalmas baromság. Az, hogy ki hány százalékosra írja meg az emelt szintű érettségiét, az árulkodik ám az illető intelligenciájáról (persze el lehet hibázni, ronthat rajta valaki sokat, de az nem 30-40 pont, az már nem azt jelenti, hogy rossz passzban volt, hanem azt hogy egyáltalán nincs tisztában a képességeivel) Közép érettségit meg lehet írni 90%-osra magolással, emeltet max 60-ra afölött már kell hozzá egy kis logika, illetve intelligencia...Na ez az ami hiányzik azokból, akik 395 alatti pontszámmal felvételi nyertek orvosi egyetemre. És ami még elkeserítőbb, hogy ezek közül lesz olyan, aki elvégi és 10-12 év múlva PRAKTIZÁL..borzalmas.. Persze ez nem csak az erre az évre vonatkozik..az előzőekre is, csak ott más pontszámokkal.

2013. szept. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem így van ahogy az előző beállítja. Eddig például csak egy emelt kellett és az sem feltétlenül biológiából. Sokan úgy mentek oda, hogy írtak egy jó közepet és egy 60-70%-os emeltet mégis elvégezték. Idén már két emelt kell ismét, ami nyilván nehezebb. Egyébként mielőtt vádolnál, hogy én nekem annyi van, előre bocsátom, hogy 423 pontom lett. (Nem is orvosi igazából, hanem gytk)
2013. szept. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!