Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek megérné Amerika?

Szerintetek megérné Amerika?

Figyelt kérdés

A legnagyobb vágyam,hogy kijuthassak Amerikába..

Nagyon gondolkozok,hogy esetleg tetoválással foglalkozzak.Elég jól rajzolok,de inkább az elvont dolgokat,de a portrékat és egyéb arcképeket is meg tudnék tanulni rajzolni.A másik elképzelésem pedig,hogy egy gördeszkás shoppot nyitnék,esetleg saját márkát terveznék.

A nyelv tanulása nem lenne nehéz,már most is elég jól beszélek,illetve szerintem az is előnyömmé válhat,hogy Amerikai állampolgár vagyok.Szerintetek?Megérné kivándorolni?Elég fiatal vagyok még,szóval van még időm gondolkozni rajta:)

Előre is köszi a válaszokért!



2013. okt. 6. 21:56
 1/7 ivcs ***** válasza:
70%
mindenképp
2013. okt. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Megerni allitolag megeri... de inkabb a highly skilled workers akiknek megeri.


Nagyon fiatalka vagy meg... gondolom a rajzbol meg a gordeszka shopbol.

Talan ha addigra megtanulsz jol tetovalni van referenciad elmehetsz valamelyik tetovaloszalonba.


Boltot viszont fix hogy nem fogsz egybol nyitni... berleti dij, kaucio... keszlet, de meg a dolgozokat se tudnad kifizetni (olyan magas a minimalber)


Tanuld a nyelvet, kepezd magad.

A mostani elkepzelesek nagyon a Foldtol elrugaszkodottak meg, de nah gyerek vagy...


22/N felig Londonbol. Orvosi utan megyek en is az USA-ba.

2013. okt. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%
Hát kedves kérdező nézőpont kérdése. Anyagilag megéri, emberileg szerintem nem, én még nem voltam kint, de az összes ismerősöm szerint, aki kint járt az amcsik tényleg olyan hülyék, mint amit a filmek sugallnak. Én pedig nem szeretem az ostoba embereket.
2013. okt. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
12%

Es kit erdekel ha az emberek ostobak? Lehuznak, vagy mi?

Ostobak itthon is vannak szep szammal... viszont kint legalabb meg tudsz elni...

Na meg Legalabb te jobban tudsz ervenyesulni.


En Angliaban vegzem az orvosit (a felveteli tesztem olyan magas lett hogy a bejutas miatt nem aggodom) - hiresebb, rovidebb, gyakorlatiasabb es konnyebb is, nem a lexikont akarjak veled benyalatni - tamogatjak lakhatast is! Na meg naluk van munka es van reszmunkaido is!

Aztan megyek tovabb az USA-ba!

Azt hiszem jo elete lesz a csaladomnak :)))


Persze ehhez az is hozzatartozik hogy perfekt beszelem az angolt... anelkul kar a hajciho...

2013. okt. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
Látom, egó az van. A mentalitásod tényleg tökéletes Amerikához kedves kolléga. A gyakorlatias angol orvos képzésről mi is hallottunk, ha fizetnének érte se tanulnék ott. A gyakorlati tudás akkor ér valamit, ha mögötte ott van az elmélet. Anélkül nem ér semmit, arról nem is beszélve, hogy a gyakorlat jön magától. Ez alól talán az operatív szakmák a kivételek, ezekben lehet, hogy tényleg jobb az angol oktatás, szimplán azért, mert több a pénz.
2013. okt. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
24%

Ego van? Miert? Mert ki merem jelenteni hogy magas pontszamu felvetelit irtam. Ez nem ego, ez teny.

Az meg mar megint nem ego hogy itthon nincs munka, Angliaban meg van. Ez is teny: vagyis pontosabban az hogy nagyobb szamu munkalehetoseg van Angliaban mint itthon. A reszmunkaidorol nem is beszelve... max. papiron van itthon annyi 4-6 oras dolgozo (akik egyebkent 8-12-t huznak le)

Az angol megint teny, nincsenek kint kommunikacios problemaim, de a tesztet se tudtam volna megirni angol nelkul...

Ha mas egyeb miatt irod az egot, kerlek tajekoztass rola es akkor probalok ellene ervelni, vagy azt mondom igazad van.


Egyebkent ki mondta hogy a gyakorlat mogott nincs elmelet?

Ugyanugy kell tanulni, csak ott tobb hangsulyt forditanak a gyakorlatra.

Nem mellekesen meg a kutatasokra is :)


Itthon nagyon sok vegzos hallgato nem tud/ vagy nem is szurt meg venat! (volt akinek en inteztem hogy szurhasson, mert maga nem volt annyi hogy szoljon hogy szurna, de a reggel 7 az korai volt bejonni... mindegy)

Voltam olyan muteten ahol a kisdoki a hasi mutetnel megkerdezte hogy ahogy a mutet kozben a bizonyos belreszleteket eltavolitottak utana ahogy megvaltozott a belek elhelyezkedese honnan fogjak a sebeszek tudni hogy melyik a vastagbel es melyik a vekonybel?


Es ez megtortent eset! Szegyen az oktatasra nezve! A doki kopni-nyelni nem tudott korulbelul amikor a srac ezt megkerdezte.


De nezz meg egy rezidenst! 6 evet eltolt a konyvtarban, alig van korhazi gyakorlaton aztan amikor ugyeleybe kerul, osszefossa magat...

De itt van a hires HIbauzenetes kislany is... HI jo hogy nem azt hitte hogy koszon neki a vercukormero.


De mindegy is. En a sajat de legfokepp a leendo csaladom erdekeit nezem. Gyereket se vallalhatnek itthon egy orvosi fizetesbol... de meg az orvosit se tudnam elvegezni mert ehenhalnek hogy munka helyett tanulok (igen, probaltam... es mas is probalhat 2500 forintbol elni egy heten... 3 masik emberrek ca. 20 negyzetmeteren)

2013. okt. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Menj ki! :)
2014. márc. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!