Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek lehetséges az, h...

Szerintetek lehetséges az, h bejezem az általánost ki a gimit Londonban kezdem el? Úgy, hogy a családom itt él Magyarországon?

Figyelt kérdés
Mellékesen: jó vagyok angolból, tudom hogy kint azért nehéz lenne meg minden de attól én szeretnék kint tanulni

2013. okt. 19. 12:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha találsz sulit aki felvesz, akkor lehetséges. Én egy másik országban élek és nem Angliában, de van kint ismerős család iskolás gyerekekkel, így amit írok, az nem közvetlen tapasztalat, de több helyről ezt hallottam vissza.


London eléggé "színes" lett, így érdemesebb lenne egy nyugisabb kisvárost becélozni. A középiskolás szint eléggé... gyengécske, és nagyon sok család inkább kiköhögi valahogyan a magánsuli árát, mert az államiakba főleg a mindenféle bevándorlók járnak meg az úgy nevezett white trash, akiknek nem igazán az az életcéljuk, hogy majd rendes, dolgos, adófizetők legyenek, hanem hogy piáljanak, drogozzanak és majd szülnek pár kölyköt és az állam ad segélyt.

Így a normálisabb családoknak vagy a horror árú magánsuli marad, vagy ha normálisabb környéken laknak, akkor egy jobb körzeti - mert a körzeti suli otthon is mást jelent a Rózsadombon és Mucsarögcse putrisora mellett...


Szóval ha nagyon gazdag a családod, akkor simán betesznek egy jó hírű vidéki magánsuliba. Ha nem, akkor inkább érdemes lenne itt ráfeküdni a tanulásra és egy angol fősulit vagy egyetemet megcélozni, mert a kinti költségeid akkor sem lesznek kevesek, ha egy normálisabb körzetibe bejutsz.

2013. okt. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szüleiddel beszéltél már erről? Két elég fontos kérdés van:

1) Kiengednének ennyi idősen úgy, hogy ők nem mennek veled? Hol laknál? Fiatal vagy még ahhoz, hogy nélkülük élj - szerintem.

2) Van rá anyagi keret?

2013. okt. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!