Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen lenne, ha kimennék...

Milyen lenne, ha kimennék Dél-Koreába, a Hankuk Egyetemre magyar szakon tanulni?

Figyelt kérdés

Igazából csak felmerült bennem, hogy miképp tudnék kimenni, mik a felvételi elvárások, egyátalán egy külföldi kimehet-e és egy magyar tanulhat magyar szakon Dél-Koreában?

Értelme lenne-e, tudnék-e dolgozni ott, vagy itthon?



2013. okt. 28. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
és ennek mégis mi értelme lenne? Gyakorlati haszna egyenlő lenne a zéróval. Időpazarlás. Mást természetesen érdemes lehet tanulni, aminél valóban tanulsz is valami újat. Általában ösztöndíjjal mennek ki magyarok, néhány tucat ember évente, valami megállapodás alapján, tehát tandíjmentesen. Tandíjjal bármikor bárhová jelentkezhetsz, de akkor azt ki is kell ám fizetni. Nem hiszem, hogy a munkáddal versenyképes lennél kinn, pláne, ha még semmi képesítésed nincs itthon. Tanulni viszont egész jó hely, nekem volt pár kutató ismerősöm kinn 1-1 éveket, és nagyon sokat meséltek róla.
2013. okt. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, kábé én is pont ennyi értelmét láttam. :D

De azért kiváncsi voltam, másik, hogy látják.

2013. okt. 29. 13:02
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Elsővel egyet értek, kicsit értelmetlennek tűnik, mert ha a magyar nyelv érdekel mélyebben akkor magyar szakot mindenképp érdemes Mo-n végezni. Ha meg mondjuk koreai-magyar tolmács szeretnél lenni, vagy bármi más foglalkozás érdekel amit Koreában szeretnél csinálni akkor a koreai nyelvre érdemes ráfeküdni. A tandíj az egyetemenként változik, a honlapokon vannak fent infok, úgy tudom hogy ha valakinek nagyon jó a tanulmányi eredménye, avagy bizonyos teszten jól teljesít annak 50% lejön a díjból, ha nagyon jól beszéli a koreait és a nyelvi vizsgán jó eredményt ér el akkor kb 25% jön le, ha meg mindkettőt jól teljesíti akkor értelem szerűen 75%-ot tud lespórolni a tandíjból. Abban nem vagyok biztos hogy ez alapszakra is vonatkozik, de mesterszak esetében sok helyen így van, tehát ha Mo-n végzed az alapszakot és Koreába jelentkezel mesterszakra.
2013. okt. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!