Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországi egyetemen tanulás...

Németországi egyetemen tanulás? Hogyan?

Figyelt kérdés

Halihó!Segítséget szeretnék kérni.2 év múlva végzek az érettségivel,eddigi jegyeim elég jók,tanulok amit kell.


Ezután szeretnék kinn tanulni,Drezdában egyetemen.A gond csak az,hogy nem tudom ez hogy müködik,miket néznek ott,és egyáltalán be lehet-e kerülni oda úgy jó eredményekkel,mint itt magyarországon gyhogy nem kell a tandíjat fizetnem? Ha kell,mennyit és mi a megoldás a kinti életre? Ott szeretnék új életet kezdeni,nem volt könnyű életem,és sajnos nem szeretem Magyarországot,szeretnék empatikusabb,intelligensebb emberek között lenni,ahol nem szoronganak az emberek.


Mindenki válaszát nagyon szépen köszönöm! Nem tudom hogy döntsek,vagy hogy is müködik... :) (német nyelvem elég jó)



2013. nov. 12. 18:57
 1/5 anonim válasza:
Hallgass a szívedre!
2013. nov. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nincs tandíj Drezdában, bár félévente kb 250 eurót be kell fizetned, cserébe a diákigazolványod egyben a bérleted is lesz.


Az érettségidet nézik, 2 db emeltednek kell lennie és egy kint elfogadott német nyelvvizsgádnak (én Testdafot tettem le, az viszonylag könnyű). Rosszabb eredményekkel is be tudsz kerülni, mint Magyarországon, a kérdés persze, hogy milyen szakon szeretnél tanulni. Van ahova felvesznek szó nélkül (ha megvan a megfelelő érettségid), van ahol keményen pontokat számolnak. Utóbbiak a népszerű szakok, orvosi, pszichológia stb.


A jelentkezés nehéz, nagyon sokat kell utánajárni, de szerencsére a TU Dresden elég segítőkész, ha írsz egy emailt nekik, nagyon rendesen válaszolnak. Engem felvettek oda, de végül másik városba mentem.

2013. dec. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egy angyal vagy, köszönöm :)


Annyi kérdésem még volna, hogy ha még nem dolgoztam, és gimi után mennék oda, fel is vennének, ki lehet jönni valahogy pénzből,kapok valamit, munkalehetőség, vagy hogy működik ez?


Köszönöm előre is, mert még ezen filózgatok.. :)

2013. dec. 29. 01:00
 4/5 anonim ***** válasza:

én egyelőre nem dolgozom, nagyon kemény az egyetem, nem is bírnám mellette, a szüleim támogatnak. de pl sok német dolgozik az egyetem mellett, ez persze azt jelenti, hogy csúsznak a félévekkel. a dolgozók közül sokan teilzeit tanulnak és félévente csak 15 kreditet csinálnak a 30 helyett, nekik értelemszerűen kétszer annyi ideig tart megszerezni a diplomát.


Az egyetemtől nem fogsz pénzt kapni és ösztöndíjak sincsenek nagyon. Viszont lehet, hogy van az egyetemen olyan szervezet, ahol segítenek munkát keresni diákoknak.

2013. dec. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, ilyesmire gondoltam, köszönöm :) Ha nem szeretnéd publikusan leírni, ird meg privátban nyugodtan, de olyan kérdésem lenne, hogy mennyi az az összeg, amivel támogatnak és jól ki tudsz jönni? Mert ha így van, akkor lehet érettségi után még dolgozok itthon 2 évet, legyen kezdőtőkém, és úgy spuri ki Drezdába :)


És szeretnék mindenkinek Boldog Új évet kívánni :) Neked meg külön köszönöm a segítőkészséged, mert mégse vakvágtába ugrok majd ennek az egésznek neki :-)

2013. dec. 31. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!