Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyek azok a magyar gimnázium...

Melyek azok a magyar gimnáziumok, amelyekről könnyebben kikerülhetsz amerikai egyetemekre?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék Amerikában tanulni később és ennek érdekében szeretnék mindent megtenni, szóval azt szeretném megtudni, hogy melyek azok a gimnáziumok amikből "könnyebben" kijuthatnék. (Légyszi normális, kifejtett válaszokat írjatok és ne pedig "az drága, úgy se sikerül, álmodik a nyomor...stb.)

2013. nov. 25. 22:17
 1/2 Dubi ***** válasza:
Gondolom a kéttannyelvű intézményekből, a Xantusról jókat hallottam. Viszont a többi budapesti "elit" gimnáziumból is sokan jutnak ki neves külföldi egyetemekre.
2013. nov. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 hunbula ***** válasza:

Szerintem az egyéni teljesítményedtől jobban függ. Plusz ugye Amerikában még nagyobb különbség lehet egyetem és egyetem között, mint itthon pl belső szabályzat, fenntartás stb szempontjából, tehát attól is függ, hova jelentkezel.


Ami biztos, hogy kelleni fog neked, az a TOEFL nyelvvizsga (lehet csinálni Bp-n, kb 200 USD a díja ha jól emlékszem. Ezen nem átmenni kell, hanem minél magasabb pontszámot elérni, amiről az egyetem majd eldönti, megfelel-e neki.) Emellett, hacsak nem tudsz részletes tantervvel szolgálni az itthon elvégzett tanulmányaidról (ami egyébként sem biztos hogy elég lesz, pl ha irodalomra mennél nem biztos hogy meg fognak hatódni attól, hogy mennyi magyar irodalmat tanultál, megint tényezőfüggő), valószínűleg valamilyen felmérőt fognak veled íratni. Ez lehet az SAT is, vagy más, egyedi teszt is. Ha korábban tudod, mi, korábban tudsz felkészülni. Járj utána, derítsd ki.


Dióhéjban, konkrétan kezdj el érdeklődni, minél hamarabb, a kiszemelt intézmények admissions office elérhetőségeinél.


A "drága, úgyse sikerül" részére pedig, csak tánha nem hallottad még jelleggel, igen, baromi drága, de ugyanakkor van esélyed ösztöndíjakat is nyerni. Erre is idejében kezdj el tájékozódni és pályázni. (Plusz, a legtöbb helyen az ösztöndíjat, ha megpályáztatják, ki kell adni - akkor is, ha éppen nincs teljes mértékben megfelelő candidate, tehát ennek fényében érdmees a lehető legtöbb helyre beadni, amiről úgy tűnik, nem passzol, oda is.)


Zárszóként, válassz okosan, nem minden egyetem garancia csak azért, mert US címe van. De ha tudod mit akarsz és van egy kis háttered is nem lehetetlen, kulcsszó az utánajárás, érdeklődés, rinse and repeat.

2013. nov. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!