Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Érdemes e 11. után külföldre...

Érdemes e 11. után külföldre menni és ott leérettségizni?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy általánosnál és gimnáziumnál a külföldi diákoknak fizetik az 1 éves nyelvoktatást és utána folytatják a normál tanmenetet. Van e ilyen egyetemnél, ha kimegyek nekem is német töriből kell e érettségiznem, és ha igen 1 év alatt behozható e?

(Most vagyok 11.-es jövőre tudnék kimenni)



2013. dec. 5. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Az enyemeket altalanosban beraktak a normal osztalyba es kozben elvittek neha fejlesztesre a sulin belul..... a baratnom gyerekeit is mas orszagban , nem volt semmilyen egy eves nyelvtanfolyam
2013. dec. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ha nincs elegendő nyelvtudásom a normál tanmenethez akkor szinte minden órán csak néznék ki a fejemből. :)
2013. dec. 5. 20:20
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Most mit varsz? Kulfoldon se nyaljak ki az ember segget. A minimum, hogy mar ugy mesz oda, hogy jol beszeled a nyelvet.
2013. dec. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem mert a szüleim már kint vannak és amint stabil munkahelyük lesz mennék én is. Mindenképp ki szeretnék menni de továbbtanuláshoz nem elég a nyelvtudásom.

Ha úgy jobban tetszik úgy kérdezem hogy mik a lehetőségeim?

2013. dec. 5. 21:16
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"De ha nincs elegendő nyelvtudásom a normál tanmenethez akkor szinte minden órán csak néznék ki a fejemből. :)"


Pont ezt tették az enyémek is, akik úgy kerültek be - mondjuk ők általánosba - hogy nem értettek semmit. És biza a második héten már felmérőt írtak. Persze a tanárok megértőek voltak, némelyik nekik külön összeállított egy másik feladatsort (pl. matekból olyat, amiben nem volt szöveges példa).

Közben az iskolában ment hozzájuk fejlesztő tanár. Kemény volt, de kb. 5 hónap múlva néztem a gyerek nyelvtan háziját, mondtam, hogy ezt nem értem, erre közölte, hogy de hát ő tudja...Pedig én voltam az, aki nagyon jó nyelvtudással ment ki.


Most ott tartunk, hogy az 5. osztályos nyelvtanban már nem nagyon tudok segíteni, de a 4. osztályos környezetben is volt olyan példa, aminek többször nekifutottam és a wikiprofesort letöltöttem a telómra...

2013. dec. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ha úgy jobban tetszik úgy kérdezem hogy mik a lehetőségeim?"


Az, hogy belehúzol a nyelvtanulásba, amint a szüleidhez kimehetsz egyből utazol és az elején vért fogsz pis...lni, viszont egy hónap alatt többet tanulsz mint otthon fél év alatt. Hajrá.

2013. dec. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget :)

Már csak annyi, hogy viszont az érettségi tananyag miatt nem lenne e jobb itt leérettségizni mert 2,5 éve magyar törit tanulunk, magyar írókat és a külföldieket csak annyira, hogy kötni lehessen a magyarhoz. Gondolom fordítva ugyanez van németbe.

2013. dec. 6. 07:13
 8/9 A kérdező kommentje:
Persze közben minden szünetet kint tölteni :)
2013. dec. 6. 07:13
 9/9 Vörösnefelejcs ***** válasza:
100%

A magyar érettségit elfogadják külföldön, kell rá egy bélyegző a Műv. Minisztériumtól (aposzt, poszt izé, nem jut eszembe, hogy minek híjják), legalábbis nekem kellett még 2006-ban, és elvben arra az egyetemre mehetsz, ahova az érettségi tárgyak megvannak.

Úgy értem, hogy ha német egyetemre mennél, akkor az érettségi jegyek közt legyen egy német is, különben nyelvvizsga papírt kérnek. Vagy - mint egy csomó külföldi - angolul hallgathatod az előadásokat.

És igen, magold a németet és töltsd kint a szüneteket.

2013. dec. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!