Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan keressek külföldi...

Hogyan keressek külföldi magyar egyetemeket /Erasmus/?

Figyelt kérdés

Nincs nyelvvizsgám, de erdélyből is sokan jönnek hozzánk, akik ott is magyar nyelven tanulnak, meg itt is. Szóval gondoltam én is szeretnék így Erasmus programban részt venni, de nem tudom hol nézhetek utána a külföldi egyetemeknek ahol magyar oktatás is van.

Mérnök képzésről lenne szó.


Valaki tudna segíteni? Tapasztalatok?



2013. dec. 27. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Eléggé el vagy tévedve. Az Erasmus arról szól, hogy jársz egy adott egyetemre, aminek meg van határozva, hogy melyik országok milyen egyetemeivel van kapcsolata. Te kiválasztod, hova mennél, pályázol, megnyered, kimész, és egy adott nyelven (NEM magyarul...) szabályozott kereteken belül veszel fel órákat, és csinálsz végig egy félévet. A szabályozott kereteket úgy értem, hogy meg van szabva, hogy x kreditnyi olyan tárgyat kell elvégezned kint, amit itthon is beszámítanak utána neked, mint elvégzett tárgy - magyarul hogy ne csússz el egy félévet.
2013. dec. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt még elfelejtettem hozzáírni, hogy olyan külföldi egyetemek, ahol magyarul tanulhatsz, nyilván csak a határontúli magyar nyelvű egyetemek lehetnek.
2013. dec. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

egyértelmű, h határon túli...

DE én arra irányítottam a kérédst, hogy ha Erdélyből magyar anyanyelvűek jöhetnek hozzánk tanulni, akkor én mehetek e magyar nyelvű képzésre külföldön?

2013. dec. 27. 10:49
 4/7 A kérdező kommentje:
Az erasmus kredikövetelményeit tudom, de nem azt kérdeztem, hanem az iskolaválasztásról
2013. dec. 27. 10:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Leírtam, ha tudsz szöveget értelmezni, akkor megkaptad a választ. Az adott egyetemen érdeklődj, ahova jársz, mert minden egyetemnek más lehetőségei és kapcsolatai vannak.
2013. dec. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én értem mit kérdezel. Hogy egyben van-e ilyen oldal nem tudom, de nem sok egyetemről lehet szó. Szerintem egyesével google-on nézd meg: Pozsony, Kassa, Újvidék, Marosvásárhely, Beregszász(?). Talán itt vannak magyar nyelvű szakok. Hogy mérnök képzés van-e magyarul és Erasmusban részt vesznek-e, azt megtudod kérdezni emailben.
2013. dec. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
+Ungvári Egyetem
2013. dec. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!