Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan lehetnék egyetemistakén...

Hogyan lehetnék egyetemistaként cserediák?

Figyelt kérdés

és a cserediák és a külföldi ösztöndíjas diák az ugye nem ugyanaz?

Mert ha jól tudom, külföldi ösztöndíjnál magunknak kell szállást keresni; és tájékozódtam a részleteiről is a dolognak az egyetemen;


de hogy lehet valaki cserediák? Hogy családban lakjon? mert az egyetememen én ilyen lehetőségről nem hallottAM, csak a külföldi ösztöndíjról.


Vagy ezt nem az egyetemen kell intéznem? Hol tudok utánanézni?



2013. dec. 31. 14:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyetemeken belül nincs ilyesmi. Külföldre ösztöndíjjal mehetsz, arra sok lehetőség van az Erasmuson belül, de téged ugyebár nem ez érdekel.. Szóval szerintem teljesen önálló, egyetemektől független szervezeteket keress - bár nem valószínű, hogy sikerrel jársz, sok helyen már túlkorosnak számít egy egyetemista az ilyen programokhoz, nem te vagy a fő célközönség.

Egyébként miért jobb szerinted cserediáknak menni, mint ösztöndíjjal kimenni? Ha ösztöndíjjal mész, akkor közben nem veszik kárba az adott féléved, mert amit ott tanulsz, az ugyanúgy beleszámít az itthoni tanulmányaidba.

2013. dec. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Érdekel az Erasmus, azért is tudom ott mi hogy van, szabályok... De itt az oldal tele van cserediákos kérdésekkel, és nem tudtam annak milyen kritériumai vannak.


Egyébként Romániába akarok menni Erasmussal, ha sikerül.

2013. dec. 31. 15:29
 3/3 anonim válasza:
AFS egyetemi program: [link] és Latin-Amerikába mehetsz egyetemre. Sok sikert!
2013. dec. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!