Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek kinn, Németországb...

Szerintetek kinn, Németországban mi érné meg jobban? Egyetemen tanuljak, vagy szakmát végezzek?

Figyelt kérdés
Fizetés lenne a legnagyobb kérdés, mert egyedül lennék kinn :)

2014. jan. 8. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
nyelvet tanuljad,mert anélkül csak csöves munkát kapsz minimálbérért
2014. jan. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szakma mellett könnyebben tudsz dolgozni mint egyetem mellett, viszont egyetemet inkább megéri végezni (természetesen ha valamilyen komoly szakot választasz, büfészakkal kint sem lesz munkád). milyen szak érdekel, illetve milyen szakmát tanulnál?
2014. jan. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Lassan meg lesz az érettségim, azért kérdezem. Szászországon (Sachsen) belül gondolkodok, az egyik Drezda Műszaki Egyetem lenne, itt még nem igazán tudom azon belül mit válasszak, bár a gépészmérnökhöz orientálódok..de hogy kinn kifizetődö-e..azt nem tudom.


A másik Leipzig, Lipcsei egyetem lenne, itt sok mindenféle kar van, de aminek hasznát tudnám venni, talán a gazdaságtudományi kar. E kettő között vacilálok, bár ha van valami ötletetek,tippetek szívesen fogadnám.

2014. jan. 9. 19:39
 4/7 A kérdező kommentje:
Lipcséből még kihagytam a jogot... ezeken gondolkodok :) Melyik éri legjobban meg vajon, amivel nem csak egy munkanélküli diplomás lennék kinn?
2014. jan. 9. 20:07
 5/7 anonim ***** válasza:
a TU Dresden nagyon jó választás, jó híre van az egyetemnek és maga a város sem olyan drága. gépészmérnökként nem halnál éhen az biztos, főleg nem Németországban. a joghoz állatira kell tudni németül, gazdaságtudományt pedig nagyon sokan tanulnak. persze aszerint dönts, hogy téged mi érdekel, illetve mennyire vagy jó németből és matekból. ha jogra mennél, akkor inkább a Humboldtra jelentkezz.
2014. jan. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lipcsét imádom, drezda is jó hely! a gazdaságtudomány az elég tág dolod...
2014. máj. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2 tárgyból érettségizz emelt szinten!egyik legyen a matek! :) kötelező!
2014. szept. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!