Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországban továbbtanulás...

Németországban továbbtanulás nyelvtudás nélkül?

Figyelt kérdés
2 évem van még gimiből itthon,10-es vagyok. Nem tudok németül semennyire,de Németországban szeretnék tovább tanulni , mert a családom egy része oda került. Az lenne a kérdésem 2 év alatt mennyit tudok azért tenni , hogy esetleg bejussak egy német egyetemre? Amúgy a külkereskedelem és az építészet érdekelne. Előre is köszönök minden választ!

2014. jan. 18. 22:03
 1/7 anonim válasza:

Eddig gondolom tanultál 1,de valószínűbb hogy két idegen nyelvet.

Ha az egyik,vagy az egyetlen eddig tanult idegen nyelv az angol,akkor 2 év alatt viszonylag könnyen fel lehet zárkózni.Nyelvtanilag majdnem megegyezik (azért azt mondanám hogy bonyolultabb mint az angol) és a szavak is sok esetben ha nem is megegyeznek de hasonlítanak.

(nem meglepő,ugyan az a nyelvcsalád)


Stóval tudnom kéne hogy eddig mit tanultál.Mert ha angolt akkor viszonylag könnyen át tudod venni a német nyelvet is egy középfokra 2 év alatt,és közben nem törsz ketté a tanulásban.


Ha eddig mondjuk olaszt,franciát vagy spanyolt tanultál,akkor kicsit idegenebb lehet,de egy kicsit több odafigyeléssel 2 év alatt így is menni fog.


Ajánlom hogy ha van lehetőség akkor menj ki 1-2 hétre mondjuk Ausztriába,mondjuk a nyáron,vagy ha van sí táborotok valami német nyelvterületű helyre,akkor jelentkezz.Ha élesben kinn vagy,akkor egy nap alatt annyit tanulsz mint itthon egy hét alatt.


Illetve ha anyagilag nem túl megterhelő akkor magán némettanárhoz is járhatsz.Az órabérek (45-60 perc) általában 2000 Ft körül mozognak és meg is szokott lenni a hatásuk.

Én például durván 5. hónapja tanulok magántanárral/iskolában angolul és már közelítek az alapfokhoz.Csak szavakból kell kicsit magolni.Ugyanis német volt az első nyelvem (5.-től) így könnyű volt átállni az angolra.

Különben ha van akkora mákod hogy a közelebbi ismerősök,rokonok között van német anyanyelv,németül tudó,akkor őt is megkérheted.


Szerintem kezdetnek csak a szavakkal ismerkedj,illetve a kiejtéssel,írással.

2014. jan. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tanulok olaszt(4éve),franciát(2éve), és angolt(8éve)

Igen szeretnék kimenni Németországba is a családtagjaimhoz pár hétre , úgy biztos ragadna rám pár alap dolog.

Csak nem tudom mennyire lehetetlen álom ez, hogy soha nem tanultam még. 2 év alatt remélem elérek valamit.

2014. jan. 18. 22:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Tudsz tenni érte, csak szorgalom kell hozzá.

Csinálj egy felsőfokú nyelvvizsgát, és próbálj meg kimenni párszor kimenni, hogy szokd a nyelvet. Mondjuk nyáron nyaralni, vagy idénymunkára. A net is rengeteget segít, menj fel német nyelvű honlapokra, és ott kapcsolódj be az ottani "életbe", kommunikálj németekkel.

2014. jan. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, de nulláról mennyire valószínű, hogy tudok tenmi egy felsőfokú nyelvvizsgát 2-3 év múlva? Nagyon lehetetlen ötlet?
2014. jan. 19. 06:04
 5/7 anonim ***** válasza:

nem kell felsőfokú nyelvviszga a továbbtanuláshoz. itt-ott elég a B2, de ahhoz, hogy bent maradj és haladni tudj az anyaggal célszerű a magasabb nyelvtudás.

egyébként angol nyelvű képzésre is jelentkezhetsz.

Németországban is fizetős az egyetem, hosszútávon kell gondolkodni ha bevállalod.

2014. jan. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A B2-es nyelvvizsga nem mindenütt elég. Ha nem érted a szöveget, elküldenek német tanfolyamra, és csak utána kezdheted el az egyetemet. Természetesen a te költségeden.

Szerintem a gimi után menj el német területre egy évet dolgozni, az sokkal többet segít, mint bármelyik nyelvtanfolyam. Addig meg húzz bele!

2014. jan. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2 év alatt könnyedén megtanulhatsz németből felsőfokon beszélni.
2014. máj. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!