Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hova menjek dolgozni?

Hova menjek dolgozni?

Figyelt kérdés

Egyenlőre kicsit se tudom merre, meddig. Abba hogy külföldre szeretném, abba majdnem biztos vagyok. Amerika volt a cél, de a család itthon lenne és nehéz is kijutni, így azt se tudom melyik ország érdekelne. Németet tanulok, már társalgási szinten tudok beszélni, de még a német szakos gimnázium jobban felkészít, és a felsőfokúm is meglehet. Angolból is jó vagyok, abból lehet érettségizek.

Az angol szimpatikusabb, de még egyáltalán nem tudom merre akarok menni.

Főiskolára vagy külföldre mennék vagy nem megyek és megyek külföldre OKJ félére. A tantárgyak közül elég furcsán érdeklődöm irántuk, lehet tanárok miatt:

-Fizika (ez a legjobban)

-Történelem

-Magyar

-Angol

-Testnevelés (katonaságon is gondolkodtam, tehát nem azért érdekel, mert nem kell semmit tanulni rajta)


Nem kell túl közel hazához, de európán kívül csak amerika és ausztrália merült fel.


Melyik a számomra praktikus ország?

Melyik állást keresik ott egész jól?


Még sok időm van addig, mivel most megyek 9-be, de már lassan el akarom dönteni merre mennék..



2013. aug. 19. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Oda menj, amelyik ország nyelvét beszéled elfogadható szinten. Munkát pedig olyat kapsz, amilyet találsz! A nyelvtudásodtól, szakmádtól, szaktudásodtól fog függeni, hogy milyen állásod lesz. Ha nem mosogató, takarító akarsz lenni, akkor az alábbiak közül válassz: orvos, ápoló, informatikai szakember, valamilyen mérnök, pénzügy
2013. aug. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 schocko ***** válasza:
Mikorra igazán aktuális lesz, addig még sokat változik a világ, és az otthonmaradásnak is sok előnye van...
2013. aug. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

"az otthonmaradásnak is sok előnye van..."


Pl? csak azt ne mondd, hogy a túró rudi, mert attól agyhúgykövet kapok. Itt, Angliában is némelyek szinte elélveznek annyira akarnak túró rudit enni.

2013. aug. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az 1. kommentjére írom..

..azt értem. De ha mindkettő nyelvet választhatom és azt akár anyanyelvig mesteríthetem, melyik lenne jobb választás? Angollal Angliába, Írországba, Ausztráliába, USAba és Hollandiába mehetek, ha jól tudom. Némettel, Németországba, Ausztriába, Svájcba és Hollandiába mehetek.

Nekem szimpatikus a holland, angol, ír és ha távoliakban gondolkodunk ausztrál. Ezekről azt gondolom (14-15 évesen), hogy van esély, hogy jobban éljek, mint a magyar átlag és ott tudjak élni, családot alapítani dolgozni.

Álomban lehet Amerikába meg Svájcba mennék, de sajnos ezek elég valószínűtlenek, a hallottakból/látottakból.

Igaz volt, hogy akkorra meglátjuk mi lesz, én is így vagyok, de már kezdek agyalni, hogy merre.

Magyarország mellett annyit tudok mondani, hogy család, ismerősök és anyanyelv.

De ismerősöket ott is szerezhetek, 2 év alatt bele tudok rendesen rázódni a nyelvbe és a családot látogathatom, ha nem is akármikor szabadság/nyári szünet alatt igen.

Az a lényeges kérdés, melyik országot ajánlja az, aki már volt kint, tapasztalatokból.


Köszönöm az eddigi válaszokat és előre is erre való válaszokat,

Baelint

2013. aug. 19. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!