Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliában NVQ tanfolyamot...

Angliában NVQ tanfolyamot tényleg csak akkor lehet végezni abban a témakörben, amiben akarok, ha ugyan abban a témakörben dolgozok? Írnátok tapasztalatokat, ti hogy kaptatok állást hasonló helyzetből?

Figyelt kérdés

Egy csomó álláshírdetésben az áll, hogy kell, hogy legyen NVQ Level---1, 2, 3 stb. De hogy szerezzek ilyet, ha csak akkor lehet, ha kapok egy állást abban a témakörben. Vannak apprenticeship állások és abban kiképzik az embert, de azt 30 évesen lehet? Az nem csak a frissen végzett diákoknak van? Azokhoz az állásokhoz meg mindhez oda van írva, hogy mondjuk 5 tantárgyból GCSE legyen meg A-C szintig. De én nem itt érettségiztem.:S Akkor hogy juthatnék be egy ilyen helyre? Pár éven belül szeretném csinálni, csak már infót gyűjtök. Jelenleg még tanulom az angolt, Jövőre fejezem be a kurzust, a tanár elmondása szerint azzal a szintel olyan, mintha angolból meg lenne a GCSE C szint. Ami szerintem nem is rossz:D

Egyébként az "adminisztráció"-ról lenne szó, az nagyon érdekelne, szeretnék ilyen témakörben dolgozni.

Már néztem is ki könyveket amazonról-innen fillérekért lehet használt könyveket venni. 3 szintet találtam, elég jó feedback-kel, lehet azokat meg is veszem és elkezdem tanulgatni. Ezenkívűl még majd hozzá kell vennem a customer service-t meg IT-t. De nem tudom, hogy pl önállóan autódidakta módon érdemes e, van e értelme ezt tanulni-úgy értem elfogadják e. Lehet föl kéne hívnom egy ilyen céget, akik épp meghírdetnek egy ilyen állást azzal, hogy lenne e esélyem megkapni az állást a jövőre elvégzett angollal:D

Egy nagy store-ba dolgozok jelenleg, mint takarítónő - ha esetleg hallottatok róla, vagy ismeritek Boundary Mill Store - és van nálunk admin részleg, igazándiból magától a cégtől is mozdulnék, de tudom, hogy biztosítanak továbbképzést, mindig jár egy komszi a collage-ből és NVQ kurzusokat is csinál, még az érdekelt témakörben is, mert épp ma kérdeztem. Talán könnyebben is kapnék állást, hisz egy éve dolgozom ott, tudják, hogy megbízható vagyok. Csak nem nagyon szeretek ott dolgozni, mert azt hiszem csak egy nap kivételével minden nap nyitva vagyunk. Azonkívűl félek mindenki megjegyezné, hogy takarítónő voltam. Érzem, hogy jónéhányan lenéznek odabenn, persze nem mindenki. Mozdulnátok így cégen belül?

Írnátok tapasztalatokat, ti hogy kaptatok állást hasonló helyzetből?

Bocs, hogy hosszúra sikerült.



2014. febr. 26. 21:14
 1/6 VGloria válasza:

Hello.

Elvileg a magyar erettsegi az angliai "A level" megfeleloje, ami magasabb szintu, mint a GCSE.

Az NVQt en munkaltato altal csinaltam anno, ugy, hogy benne dolgoztam, es nem igazan arrol szol, hogy be kell seggelni a tananyagot, inkabb interaktiv, legalabbis a Health and Social care 3as az volt, nekem nagyon tetszett. Persze ha utana olvasol az mindig jo, nem is tudtam, hogy van NVQ adminisztraciobol :) Egyebkent sokszor van "data entry" allas nyitva, az egyreszt jobban hangzik mint a takaritas, masreszt mar akkor irodaban dolgozol, szamitogepen, a nyelvet is jobban gyakorolnad. Csak egy javaslat :3 sok szerencset

2014. márc. 5. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mind a 2 NVQ-s kérdést én tettem fel, köszi, hogy mind a kettőre válaszoltál.

Szerencsére úgy néz ki, hogy megtaláltam a megoldást. Elkezdtem odabennn érdeklődni először is, hogy mennyi esélyem lenne GCSE nélkül de már jó angollal megkapni egy adminisztrácós munkát. Hozzátettem, hogy jövő év végén az angol kurzusomat befejezem és az meg fog felelni egy GCSE C szintnek. Azt mondta a kollega, hogy így talán lehet, de úgy néz ki, nem nálunk, mert nekünk csak egy ilyen munka van és az be van töltve és ha csak nem akar elmenni a csaj, az nem ürül meg. Nem baj, cégen belül amúgy se akartam nagyon. Beszéltem az adminisztrációs csajjal is, hogy ő hogy kapta meg az állást, hogy van e NVQ-ja, de mondta, hogy nincs semmilyen külön végzettsége hozzá csak ECDL. De ajánlott egy weboldalt, ahol ingyen képzés folyik. Vision2learn. Azonnal csekkoltam és találtam tényleg kurzusokat. Jelenleg sajnos nincs ingyen hely adminisztrációra, de costumer service level 2 indul most. Így arra jelentkeztem. Ezek a képzések ingyenesek, nem kell sehova mozdulni, minden online megy, kapsz utána papírt róla. OCR certaficate-et kapsz róla. Olyan jól hangzott, meg a tankönyv is, amit vettem adminisztrációból, azon is az ő nevük van, meg több helyen láttam interneten. Hasonló lehet, mint az oxford. Tegnap meg is kérdeztem a collage-be óra után a tanárt, hogy mit hallott erről az egészről és mondta, hogy az OCR jó, viszont egyetértett abban, hogy az NVQ-t jobban szeretik. Mindegy. 8 munkanapon belül megküldik az enrollment pack-ot. Ezt írták tegnap. Én arra tippelek, hogy 1-6 hónap lehet egy ilyen kurzus. Remélem folyamatosan el tudom majd végezni amit akarok. Egyszerre egyre lehet jelentkezni. Számomra tökéletes, mivel van pici gyerekem, mozdulni se tudok. Így is angolra úgy járok, hogy ismerős magyar csaj vigyáz rá pénzért. Sajnos egyedül vagyunk itt, ahogy sokan mások, nincsen egy nagyi se:(

Köszi még egyszer és ha gondolod, nézz fel arra a website-ra, hátha találsz magadnak valamit. Veszíteni valód nincs, mert mondom, ingyenes:D

2014. márc. 5. 07:45
 3/6 anonim ***** válasza:

üdv

az érettségiről annyit hogy általában úgy kérik hogy GCSE or equvivalent.Érted?

Vagyi ha nem kinnt érettségiztél külld el a bizonyitványodat

a UK NARIC cimére.Ők leforditják hitelesitik visszaküldik neked megkapod az angol forditott hitelesitett bizonyitványt azon rajta van hogy hányas LEVEL-el egyezik meg a bizonyitványod.Érted?Ezt elviheted amunkáltatódnak hiszen a magyar nyelvű érettségid hiába viszed oda ugyse ért magyarul :-)

2014. szept. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
remélem sikerült világosan fogalmazni.
2014. szept. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
én utána néztam és a magyar érettségi A levelnek felel meg, de nem tudom, hogy osztályzattól függetlenül e.
2014. szept. 18. 19:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Igy van A-level.

Ami független az osztályzatoktól.

Ez az érettségi gyüjtőneve.

2014. szept. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!